اظهارنظرهای متناقض درباره افزایش یا عدم افزایش قیمت خودرو موجب سردرگمی مشتریان خودروهای داخلی شده است.

به گزارش افکارنیوز ، اظهارات حدود دو ماه پیش وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره احتمال افزایش قیمت خودروها موجی از اظهارنظرهای مدیران عامل دو خودروساز بزرگ داخلی درباره میزان افزایش قیمت محصولاتشان را به دنبال داشت.

با این حال مدتی بعد به دنبال برخی فشارهای وارده به وزارت صنعت، معدن و تجارت به یک باره مدیران عامل ایران خودرو و سایپا از عدم افزایش قیمت محصولات خود خبر دادند.

در این شرایط بیان اظهارنظرهای متناقض درباره افزایش و یا عدم افزایش قیمت خودروها در بازه زمانی کوتاه موجب سردرگمی مشتریان و به هم خوردن تعادل بازار خودرو شده است.

در این زمینه دبیر انجمن خودروسازان ایران درباره دلیل اظهارنظرهای متناقض وزیر صنعت، معدن و تجارت و خودروسازان درباره قیمت خودرو می گوید: وزیر صنعت، معدن و تجارت تا در جزییات وارد نشده و مطلبی برایش مسجل نشود اظهارنظر نمی کند.

وی با بیان این که نعمت زاده پس از بررسی متوجه شد که تولید خودرو با قیمت های فعلی زیان ده است، خاطرنشان می کند: به دنبال آن وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد که احتمال افزایش قیمت خودرو وجود دارد با این حال پس از فشار نمایندگان مجلس از موضوع خود کوتاه آمد.

نعمت بخش ادامه می دهد: به این ترتیب مدیران عامل دو خودروسازی بزرگ کشور نیز به دنبال موضع وزارت صنعت، معدن و تجارت مجبور به اعلام عدم افزایش قیمت خودروها شدند.

وی اضافه می کند: این در حالی است که تولید خودرو با قیمت های فعلی زیان ده بوده و به معنای عمیق تر شدن بحران در این صنعت است بنابران مدیران عامل شرکت های خودروسازی مجبورند واقعیت ها را عنوان کنند.

دبیر انجمن خودروسازان ایران با بیان این که دولت باید به استناد تبصره دو ماده ۱۰۱ قانون برنامه پنجم توسعه ضرر و زیان خودروسازان را پرداخت کند، تصریح می کند: یا در غیر این صورت اجازه دهند فشارها از روی این صنعت برداشته شده و قیمت خودرو واقعی شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات