این میوه که به نام" آنانا" یا" میوه عالی" هم شناخته می شود، در نیمکره غربی زمین، میوه منحصر بفرد و خاصی است و نماد میوه های سلطنتی است.

به گزارش افکارنیوز ،   این میوه که به نام" آنانا" یا" میوه عالی" هم شناخته می شود، در نیمکره غربی زمین، میوه منحصر بفرد و خاصی است و نماد میوه های سلطنتی است.

آناناس مظهر مهمان نوازی، دوستی و چیزهای دیگر در فرهنگ های مختلف است و در موتیف ها و طرح های مختلف در سراسر دنیا استفاده می شود. آناناس که زمانی میوه ای استوایی بود، دیگر استوایی محسوب نمی شود، زیرا به لطف جهانی شدن و بهبود و ارتقای تولید، انبار و توسعه بازده محصول، در جاهای دیگر هم پرورش داده می شود.گرانترین آناناس دنیا که طولش ۱۵ سانتیمتر است، در باغ های گمشده در بخش کورنوال انگلستان پرورش داده می شود. چیزی که باعث گران شدن این میوه شده، تکنیک های ویکتوریایی پرورش آن است. باغداران بریتانیایی این میوه را در آب و هوایی بسیار دورتر از منطقه بومی استوایی این میوه پرورش می دهند. بنابر این برای رسیدن آن به زمان بیشتر، مواد و تلاش خاصی نیاز است تا محصول خوبی تولید شود.

نحوه پرورش آناناس در اوایل دهه نود در این منطقه احیا و نوسازی شده است. سیستم" بستر گرم" پرورش آناناس به عصر شارل دوم برمی گردد و باغداران با استفاده از این روش خوش طعم ترین آناناس های دنیا را تولید کردند. آنها از ۳۰ تن کاه و کود اسب از اصطبل مجاور در فالماوث استفاده کردند.آناناس ها در گودال هایی پرورش داده می شوند که بطور سنتی ساخته می شوند و مانند دوران ویکتوریا از آنها نگهداری می شود. گودال ها شبیه گلخانه هستند که دو طرف آنها شیارها و زهکشی هایی انجام می شود. این شیارها را مرتباً با مدفوع و ادرار اسب پر می کنند. تجزیه کود اسب موجب تولید گرما می شود که این گرما به سمت دیوارهای گودال هدایت می شود تا به کمک آن میوه ها رشد کنند. با آنکه این تکنیک چندش آور به نظر می رسد، ولی در واقع میوه ها هی وقت در تماس با کود قرار نمی گیرند. برای پنجاهمین سالگرد تاجگذاری ملکه، این میوه در پذیرایی ها استفاده شد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات