مدیرعامل یک گروه حمل و نقلی با اشاره به ورود دو فروند هواپیما به کشور گفت: آزادسازی قیمت ها در صنعت هوایی ضروری است و نوع و سن هواپیما باید در نرخ بلیت دخیل باشد در صورتی که که الان بلیت یک ایرباس جدید با یک فوکر ۱۰۰ مدل ۲۰ سال پیش، یکسان است.

به گزارش افکارنیوز ، دلاور نجفی با اشاره به ورود دو فروند هواپیما از سوی این هلدینگ، اظهار داشت: دو فروند هواپیما یکی از نوع ایرباس ۳۲۰ مدل سال ۲۰۰۰ و یک جت فالکوم مدل ۲۰۰۶ از سوی شرکت هواپیمایی زیرمجموعه این هلدینگ وارد کشور شده است و یک فروند دیگر به زودی وارد می شود.

وی با اشاره به اینکه این ایرلاین مراحل در آستانه شکل گیری است، در خصوص احتمال ایجاد کنسرسیوم شرکت های هواپیمایی با اجرای آزادسازی نرخ بلیت، گفت: ما در راستای سیاست های سازمان هواپیمایی حرکت می کنیم و اگر ضرورت داشته باشد در این خصوص هم آمادگی داریم.

مدیرعامل یک گروه حمل و نقلی با تاکید بر اینکه آزادسازی قیمت ها در صنعت هوایی ضروری است، افزود: نوع و سن هواپیما باید در نرخ بلیت دخیل باشد، الان نرخ یک ساعت پرواز با یک ایرباس جدید و یک فوکر ۱۰۰ که مدل ۲۰ سال پیش، یکسان است که این منصفانه نیست بنابراین باید نوع هواپیما و سال ساخت آن در قیمت بلیت دخیل باشد.

نجفی با اشاره به درخواست این گروه برای دریافت تسهیلات از صندوق توسعه ملی، اظهار داشت: تاکنون در خواست هایی بیشتر برای حوزه ریلی داشته ایم اما هنوز پاسخی دریافت نکردیم.

وی با اشاره به اینکه گروه توسعه ترابر ایرانیان استثنایی ترین گروه حمل و نقلی در کشور است و شقوق حمل و نقل را در اختیار دارد، بیان کرد: در حوزه جاده ای با ۲۵۰ دستگاه کامیون و ۵۰۰ دستگاه عقبه، حمل بار در حوزه داخلی و بین المللی انجام می دهد.

مدیرعامل این گروه حمل و نقلی با اشاره به اینکه در حوزه ریلی با دو شرکت حمل مسافر و یک شرکت در زمیه تولید واگن های ریل باس و باری و مترو فعالیت می کند و در برخی از شرکت های دیگر هم سهام دارد.

نجفی به فعالیت این گروه در حوزه دریایی اشاره کرد و گفت: در حوزه دریایی هم یک شرکت از این هلدینگ به خدمات بندری و فعالیت در حوزه شناورها مشغول است.

وی تصریح کرد: گروه سرمایه گذاری توسعه ترابر ایرانیان، در اشکال مختلف صنعت حمل و نقل شرکت های بزرگی را در زیر مجموعه خود گردآوری کرده است و ۷ شرکت دریایی و خدمات بندری، جاده ای، هوایی، هلی کوپتری، ریلی، خدمات لجستیکی و پست و گروه هتل ها و اقامتگاه ها مجموعه هایی است که می کوشد خدمات یکپارچه ای در حمل و نقل کشور ارائه دهد.

وی با بیان اینکه این مجموعه با این حجم و وسعت با سرمایه گذاری ۳ هزار میلیارد تومان شکل گرفته است، بیان کرد: به دنبال این هستیم که در دی ماه دومین همایش حمل و نقل بین المللی چند وجهی را برگزار کنیم تا حمل و نقل چند وجهی که هنوز در کشور رایچ نشده توسعه پیدا کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات