تحریمها باعث تحمیل هزینه های غیرعملیاتی و حمل و نقل شده بود که انشالله با بهبود و کاهش تحریم ها این هزینه ها کاهش بیابد. در مدت چند ماه آینده قیمت مواد اولیه در حدود ۱۲ درصد و کالاهای اساسی نیز در حدود ۷ درصد کاهش بیابد.

به گزارش افکارنیوز ، رئیس مجمع واردات با اشاره به توافق هسته ای ایران و غرب گفت: درآینده ای نه چندان دور قیمت مواد اولیه در حدود ۱۲ درصد کاهش بیابد.

محمد حسین برخوردارگفت: این توافق آثار قابل توجهی در اقتصاد دارد ؛ به گونه ای که سبب شد تا عرصه بر افراد سوداگر در بازارهای مختلف غیرمولد از جمله ارز، طلا و… تنگ شود.

برخوردار ادامه داد: تصمیمات این قیبل افراد نوسانات زیادی را به بازار تحمیل کرده بود لذا شاهد کاهش و افزایش متناوب قیمت ها بودیم.

وی گفت: آرامش سیاسی کنونی مانع ایجاد چنین نوساناتی خواهد شد.
برخوردار دومین اثر را کاهش هزینه مبادله و بالتبع قیمت تمام شده کالاها در کشور عنوان کرد و افزود: تحریم ها باعث تحمیل هزینه های غیرعملیاتی و حمل و نقل شده بود که انشالله با بهبود و کاهش تحریم ها این هزینه ها کاهش بیابد.

وی پیش بینی کرد: در مدت چند ماه آینده قیمت مواد اولیه در حدود ۱۲ درصد و کالاهای اساسی نیز در حدود ۷ درصد کاهش بیابد.
برخوردار با بیان اینکه در صنعت لوازم صوتی، تصویری نیز شاهد کاهش قیمت خواهیم بود خاطر نشان کرد: اگر تحریم ها کاهش و یا به طور کامل لغو شود، در عرض ۸ ماه آینده در حدود ۷ درصد قیمت کاهش خواهد یافت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات