تالیا از نظر جغرافیایی ۷۵ درصد و از لحاظ جمعیتی ۸۰ درصد را تحت پوشش خود قرار داده است.

به گزارش افکارنیوز ، یکی از اعضای هیات مدیره شرکت تالیا در زمینه ی فعالیت این شرکت اظهار کرده است: این شرکت در حال ادامه دادن به فعالیت های خود است و چشم انداز روشنی در آینده برایش تصور می شود.

فیضی با بیان اجرای برنامه های توسعه ای این شرکت گفت: در حال تدوین برنامه هایی برای افزایش فعالیت های تالیا هستیم که در صورت رسیدن به یک چارچوب کلی اطلاع رسانی انجام خوهد شد.

عضو هیات مدیره شرکت تالیا بر اساس اطلاعات نشریه ارتباطات در پاسخ به این که شنیده ها حاکی از این است که تالیا قصد شراکت و همکاری برای ادامه ی حیات دارد، گفت به هیچ عنوان این گفته صحت ندارد و شرکت تالیا به تنهایی به فعالیت های خود ادامه خواهد داد.

اپراتور تلفن همراه تالیا از ابتدای آغاز فعالیتش تاکنون نسبت به دیگر اپراتورهای تلفن همراه در سکوت و با تعداد کمتری مشترک فعالیت کرده است؛ مبحث ثبت شرکت مستقل برای تالیا و ورود سرمایه گذار خارجی به آن از چند سال پیش در مخابرات در حال بررسی بوده که بی نتیجه مانده بود اما قرار بود تا پایان سال گذشته این اپراتور از سوی مخابرات ایران احیا شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت مخابرات ایران در سال ۹۰ از رفع مشکلات مشترکان شبکه سیم کارت اعتباری تالیا به دلیل برنامه های مخابرات برای تزریق سرمایه گذاری به این پروژه و انتقال سهم آن خبر داده بود.

سیدمصطفی سیدهاشمی تصریح کرده بود که درصدد اضافه کردن تالیا به شبکه مخابرات هستیم که در این راستا تعاملاتی با این شرکت در حال انجام است تا تالیا بار دیگر فعال شود.

وی با بیان اینکه تکلیف افزودن شبکه تالیا به شبکه مخابرات به زودی مشخص می شود گفته بود شمار مشترکان تالیا تا پایان سال ۹۰ از ۲۰۰ هزار مشترک به بیش از یک میلیون نفر خواهد رسید.

تعهد تالیا برای جذب ۶ میلیون مشترک ظرف مدت ۱۰ سال در قرارداد آمده بود، گفت: از مدت پروانه تالیا تا آبانماه سال ۹۰ حدود ۲.۵ سال باقی مانده بود که در این مدت این شبکه میتوانست تعداد مشترکان خود را به ۶ میلیون نفر برساند

اما مدیر عامل وقت شرکت مخابرات ایران در تیرماه سال ۹۰ گفته بود با توجه به این که تالیا با مشاور خود اختلاف نظر داشت و مخابرات به دلیل محدودیت قوانین در زمان دولتی بودن نمی توانست کاری کند، بعد از خصوصی شدن مخابرات قرار شد که تالیا مشاور خود را تغییر دهد که این کار در حال انجام است.

فیضی درباره آخرین وضعیت تصمیم مخابرات برای احیای دوباره تالیا اظهار کرده بود: این موضوع در حال جمع بندی است و تالیا بعد از تعیین مشاور به صورت جدی فعالیت خود را آغاز می کند.

سال گذشته داوود زارعیان - مدیر کل روابط عمومی شرکت مخابرات ایران - هم درباره آخرین وضعیت تصمیم مخابرات برای احیای دوباره تالیا اظهار کرده بود که در طرح جدید و با توجه به اینکه مخابرات نیز سرمایه گذار این پروژه خواهد شد، این روال تغییر می کند و طبیعی است که درآمدزایی این موضوع با توجه به توسعه تالیا و افزایش تعداد مشترکان بیش تر می شود.

طی سالهای گذشته مشخص شد که موضوع قیمت گذاری این شرکت از سوی گروه کارشناسی تمام شده و این گروه نظر نهایی خود را در این باره به شرکت مخابرات ایران اعلام کرده است و در حال تعامل برای نحوه برگزاری فرآیند انتقال سهام و سرمایه هستیم که این موضوع و تصمیم به زودی نهایی خواهد شد.

در آن زمان از سوی مسئولان مربوطه با اشاره به تشکیل کمیته سه جانبه برای حل اختلاف شرکت مخابرات ایران با تالیا در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفته شد این کمیته در چارچوب قرارداد، اختلاف نظر مخابرات با تالیا را مورد بررسی قرار خواهد داد و با توجه به نظر نهایی کمیته سه جانبه در سازمان تنظیم مقررات، تالیا به مسیر خود ادامه می دهد؛ تالیا در بازار موقعیت و مشتریان خود را داشته و با داشتن شبکه با کیفیت، مشتریان خاص خود را دارد.

مخابراتی ها قرارداد تالیا را یکی از قراردادهای خوب مخابرات به شمار می آوردند، اما ظاهرا بحث ثبت شرکت مستقل برای تالیا و انتخاب سرمایه گذار خارجی برای آن موضوع حقوقی پیچیده ای دارد و از طرفی بحث ورود سرمایه گذار خارجی به تالیا از چند سال پیش در مخابرات در حال بررسی بود اما با توجه به این که مشکل حقوقی دارد هنوز راه حلی برای آن پیدا نشده و یا اگر هم شده، تا لحظه مخابره این گزارش از سوی مسئولان مربوطه اطلاع رسانی نشده است.

ظاهرا در ان زمان متن قرارداد مشارکت سهامدار جدید تالیا نیز با همان شرایط قبلی بود و تالیا نمی توانست اسم شرکت را تغییر داده یا از تعاونی بودن خارج شود به این دلیل که سهامداران جدید درخواست تشکیل شرکت جدید را دارند یا می خواهند از تعاونی بودن خارج شوند، در هر حال بعد از خصوصی شدن مخابرات و فعالیت بخش خصوصی سهامداران می توانستند درباره مشارکتشان تصمیم گیری کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات