رییس اتحادیه فروشندگان گل از رکود بازار در پی سرمای هوا، افزایش ضایعات، افزایش هزینه های نگهداری گل، تقابل زمانی با ماه های محرم و صفر و در نتیجه کاهش تقاضا خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، حسین عجایبی اظهار کرد: بازار از شرایط خوبی برخوردار نیست و این موضوع سبب افزایش شدید حجم ضایعات گل شده است.

وی ادامه داد: از سوی دیگر به دلیل افزایش هزینه های جانبی و ضرر و زیان در پی افزایش ضایعات، قیمت گل در بازار افزایش یافته است اما در اکثر موارد دیده می شود که گل فروشان برای ثبات بازار، گل را پایین تر از قیمت تمام شده به فروش می رسانند.

او با اشاره به نزدیکی شب یلدا و همچنین آغاز سال نو میلادی بیان کرد: تصور می شد با نزدیکی به این مناسبت ها بازار گل در وضعیت مناسب تری قرار گیرد و حجم عرضه و تقاضا شرایط بهتری را تجربه کند که در عمل اینگونه نشد.

عجایبی با بیان این که هزینه های تولید و خدمات با توجه به نوسانات نرخ دلار سه برابر شده اما قیمت نهایی فروش گل از قیمت تمام شده کمتر است خاطرنشان کرد: حجم قابل توجهی گل ارکیده و بونسای به صورت قاچاق وارد می شود.

وی در پایان گفت: با شرایط موجود پیش بینی می شود ایام مناسبتی پیش رو تاثیر آنچنانی بر بازار گل نداشته باشد اما باید به روزهای آینده امیدوار بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات