معاون وزیر صنعت از پیشنهاد یارانه ۸۸۰۰ میلیارد تومانی دولت برای نان در لایحه بودجه سال آینده خبر داد و گفت: در صورت تصویب این رقم از سوی نمایندگان مجلس، نان در سال ۹۳ گران نمی شود.

به گزارش افکارنیوز ، عباس قبادی در مورد یارانه ای که دولت در لایحه بودجه سال ۹۳ برای نان در نظر گرفته است اظهار داشت: در لایحه بودجه سال ۹۳ در دو ردیف برای نان یارانه در نظر گرفته شده است، یکی ۳۸۰۰ میلیارد تومان است که در بودجه سال گذشته نیز بوده و برای یارانه نقدی نان است که هر ماه به حساب مردم واریز می شود.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال ۹۳ ردیف جدیدی به عنوان یارانه نان وجود دارد که حدود ۵ هزار میلیارد تومان است که اگر هر دو رقمی که در این دو ردیف دولت در لایحه بودجه تعیین کرده به تصویب مجلس برسد، قیمت نان در سال آینده افزایش نخواهد یافت.

معاون وزیر صنعت با بیان اینکه نرخ خرید تضمینی گندم ۱۰۵۰ تومان است و اگر قرار باشد ارازن تر به کارخانه ها فروخته شود این خود یک نوع یارانه است، خاطرنشان کرد: گران نشدن نان در سال ۹۳ منوط به تصویب این دو ردیف بودجه ای در مجلس است.

 دولت دهم در لایحه بودجه سال گذشته، ۳۷۵۰ میلیارد تومان برای یارانه نقدی نان در نظر گرفته بود که مجلس آن را به ۴ هزار میلیارد تومان افزایش داد، در لایحه سال ۹۳ نیز دولت ۳۸۰۰ میلیارد تومان برای یارانه نقدی و در ردیف جدیدی نیز ۵ هزار میلیارد تومان دیگر برای یارانه نان در نظر گرفته است که این رقم یعنی ۵ هزار میلیارد تومان یارانه برای پرداخت مابه التفاوت قیمت گندم و آرد است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات