اغلب بنگاهداران املاک در مناطق مختلف تهران معتقدند اگر بازار معاملات مسکن در دو، سه ماه باقیمانده به شروع سال نو با رونق رو به رو شود، بعید به نظر می رسد که به علت ورود خریداران به بازار، قیمت ها با افزایش مواجه شوند.

به گزارش افکارنیوز ، این دسته از فعالان بازار مسکن برای توجیه پیش بینی خود به «دنیای اقتصاد» گفتند: در حال حاضر چند ماهی است که بازار معاملات مسکن به طور کلی راکد است؛ حتی خریداران برای پرس و جوی قیمت به بازار مراجعه نمی کنند چه برسد برای خرید. حال اگر قرار باشد به دلیل نزدیکی به شب عید، عده ای از متقاضیان اقدام به خرید کنند، عاقلانه است که فروشنده ها قیمت ها را افزایش ندهند؛ زیرا با این کار فرصت فروش واحدشان را از دست خواهند داد.

ساخت کلید برای حل معضل مسکن

یکی از مشاوران املاک در شرق تهران درباره چگونگی حل مشکل مسکن به «دنیای اقتصاد» گفت: بنده معتقدم که یک کلید ساز باید برای رفع رکود از بازار مسکن، کلید کارسازی بسازد!

وی در ادامه افزود: به هر حال همه بنگاهداران املاک امیدوارند تا بعد از ماه صفر (نیمه دی) ، بازار خرید و فروش و معاملات مسکن با استقبال خریداران مواجه شود.

روزی طلب درباره میزان افت قیمت ها در بازار مسکن در خیابان پیروزی اظهار کرد: اکثر فروشنده ها طی یک ماه گذشته واحدهای خود را متری یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به دلیل نبود متقاضی کاهش داده اند.
این مشاور املاک قیمت پیشنهادی کنونی هر متر مربع واحدهای مسکونی نوساز در بلوار ابوذر را بین ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان از سوی مالکان اعلام کرد.

هنوز قیمت های پیشنهادی با قیمت های واقعی فاصله دارند

از سوی دیگر بنگاهدار دیگری در غرب تهران در رابطه با وضعیت فعلی بازار مسکن در بلوار همیلا عنوان کرد: با وجود کاهش قیمت هایی که طی چند وقت اخیر در بازار مسکن روی داده، همچنان بازار معاملات راکد است.

وی افزود: حتی شنیده ها از سوی مسوولان مسکن حاکی از کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن تا پایان سال جاری است.

این مشاور املاک، کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن را برای ۳ ماه آینده پیش بینی نمی کند؛ اما معتقد است که قیمت های پیشنهادی فروشنده ها با قیمت های واقعی فاصله دارند.

این مشاوراملاک قیمت پیشنهادی هر متر مربع واحد مسکونی نوساز در بلوار همیلا را بین۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تا ۶ میلیون تومان اعلام کرد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات