وزارت صنعت و برخی مدیران خودروساز کشور در حالی این روزها برای حضور دوباره پژو در ایران فرش قرمز پهن می کنند که پس از حضور این شرکت در ایران به دعوت رسمی مسئولان ایرانی، هنوز مسئولان پژو پاسخی به دعوت طرف ایرانی نداده اند.

به گزارش افکارنیوز ، پس از آنکه نمایندگان برخی شرکت های خارجی به دعوت طرف های ایرانی برای حضور در همایشی که به سفارش وزیر صنعت برگزار شد، به ایران آمدند همه منتظر تغییر رویه این شرکت های خارجی بودند و حرف از تغییر رویکرد انها در همکاری با شرکت های ایرانی مطرح بود که این انتظار با پاسخ مثبتی از سوی خارجی ها مواجه نشد.

هرچند بازار ایران یک سرمایه بزرگ برای شرکت پژو محسوب می شود تا با مونتاژ خودروهای از رده خارجی خود، سود زیادی را کسب کند، اما فرانسوی ها در مسیر بازگشت خود به ایران، کم ناز و عشوه گری نمی کنند و به قول معروف، حضور در ایران را با دست پس می زنند و پا پیش می کشند.

در چنین شرایطی و پس از برگزاری جلسه بین وزیر صنعت، مدیران ایران خودرو و نماینده شرکت پژو در حاشیه همایش بین المللی صنعت خودروسازی ایران، هنوز پاسخی از سوی پژو به طرف ایرانی داده نشده است.

نماینده شرکت پژو در جلسه با وزیر صنعت ایران با بیان اینکه فعلاً برنامه ای برای حضور در ایران ندارد، گفت: هنوز رفع تحریم ها به ما ابلاغ نشده و فعلاً برنامه ای برای تولید در ایران نداریم.

در این جلسه، نعمت زاده خطاب به نمایندگان پژو و رنو گفت حالا که تحریم ها تمام شده، چه برنامه ای برای حضور در ایران دارید؟ نماینده پژو اعلام کرد برنامه ای برای این کار نداریم و هنوز رفع تحریم صنعت خودروی ایران به ما ابلاغ نشده است.

در چنین شرایطی، شرکت پژو هنوز واکنشی نسبت به درخواست طرف ایرانی نشان نداده و هیچ تماسی در این خصوص از سوی فرانسوی ها با طرف ایرانی گرفته نشده است.

این در حالی است که برخی مدیران خودروساز از جمله نعمت بخش، دبیر انجمن خودروسازان بر لزوم حضور پژو در ایران تأکید دارند.

نعمت بخش در این مورد گفته است: با توجه به حجم سرمایه گذاری مشترک ایران و پژو برای تولید محصولات پژو، توسعه همکاری با این شرکت اجتناب ناپذیر است.

هاشم یکه زارع، مدیرعامل ایران خودرو نیز به حضور دوباره پژو در ایران روی خوش نشان داده و می گوید: شرکای تجاری ایران خودرو به گونه ای عمل کنند که ایران خودرو از راه همکاری مشترک به هدف خود در زمینه ارتقای کیفیت و تنوع محصولات دست یابد.

استقبال خودروسازان ایرانی از شرکتی که با خروج ناگهانی خود از ایران علاوه بر نادیده گرفتن حقوق مشتریان، خسارت اولیه ۸۰۰ میلیون یورویی را برای کشورمان به همراه داشت، در حالی ادامه دارد که شرکت پژو هنوز پاسخ مشخصی به دعوت ایرانی ها نداده است.

در این میان، تلاش برخی رسانه ها برای بازگرداندن دوباره خودروسازان خارجی متخلف به کشور قابل تأمل است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات