وزیر صنعت، معدن و تجارت با اعلام نامه نگاری با وزیر امور اقتصادی و دارایی درباره دقت در واگذاری های بعدی گفت: کمیته ویژه ای برای وصول مطالبات ایمیدرو تشکیل و این موضوع تا وصول کامل پیگیری شود.

به گزارش افکارنیوز ، جلسه مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده ایمیدرو به ریاست وزیر صنعت، معدن و تجارت و با حضور اعضای معاونت برنامه ریزی و مطالعات راهبردی ریاست جمهوری، وزارت امور اقتصادی و دارایی، وزارت نیرو، وزارت تعاون و وزارت کار و رفاه اجتماعی و مدیران ارشد ایمیدرو برگزار شد.

در این مجمع، گزارش سازمان حسابرسی کل کشور درباره عملکرد و صورت های مالی منتهی به ۳۰ اسفند ۹۱ ایمیدرو به تصویب اعضا رسید. محمدرضا نعمت زاده به عنوان رئیس مجمع با ابراز امیدواری از اینکه صورت های مالی سال ۹۲ ایمیدرو شفاف تر از عملکرد سال ۹۱ و با نظم و انضباط بیشتری همراه باشد گفت: با توجه به مطالبات ایمیدرو از دیگر سازمان ها و شرکت ها، کمیته ویژه ای برای وصول مطالبات این سازمان تشکیل و این موضوع تا وصول کامل پیگیری شود.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه واگذاری های صورت گرفته طی سال های گذشته به صورت رددیون دولت و سهام عدالت بوده است افزود: به وزیر امور اقتصادی و دارایی نامه نوشته ایم که در واگذاری های بعدی، بررسی های دقیق تری صورت گیرد.

وی ادامه داد: موضع وزارت صنعت، معدن و تجارت این است که معادن بزرگ کشور جزو انفال بوده و قابل واگذاری نیست و تنها می توان بهره برداری از آنها را به بخش خصوصی سپرد. طبق قانون جدید معادن، شورای عالی معادن با تعیین میزان ذخیره آن مشخص می کند که کدام معادن قابل واگذاری است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره وضعیت پروژه سیمان ونزوئلا اعلام کرد: این پروژه، گرچه با مشکلاتی در اجرا مواجه شده اما چون موضوع برای حفظ اعتبار کشور مهم تلقی می شود آن را تا مرحله تولید پیش خواهیم برد.

همچنین مهدی کرباسیان، معاون وزیر و رئیس هیئت عامل ایمیدرو در جلسه مذکور با اعلام این خبر که فراخوان جذب سرمایه گذار برای استحصال باطله های معدنی سنگ آهن جلال آباد بزودی انجام می شود اظهار داشت: مقدمات کار فراهم شده و با جذب سرمایه گذار از بخش خصوصی، میلیون ها تن باطله این معدن با احداث کارخانه در محل بازیابی خواهد شد.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: با توجه به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، این سازمان خروج شرکت تهیه و تولید مواد معدنی از لیست واگذاری ها را پیگیری می کند زیرا این شرکت، بازوی عملیاتی و معدنی ایمیدرو تلقی می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات