با نزدیک شدن ایام پایانی سال صورت گرفت:

شرکت ایساکو به منظور جلوگیری از زیان های جانی و مالی استفاده از قطعات تقلبی و متفرقه به مشتریان گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد، قطعات مورد نیاز خود را از شبکه نمایندگی ها و فروشگاه های مجاز و با برند و هولوگرام این شرکت تامین کنند.

مدیرعامل شرکت خدمات پس از فروش ایران خودرو گفت: دست اندرکاران ایساکو فراهم کردن دسترسی مشتریان در سراسر کشور به قطعات استاندارد و تامین نیاز بازار قطعات یدکی از جمله قطعات ایمنی و مصرفی که مستقیما با جان و مال مردم سروکار دارد را جزء مهم ترین وظایف خود می دانند.

نمکین با اشاره به هزینه های بالای تحمیل شده به جامعه به خاطر ورود قطعات غیر استاندارد و متفرقه گفت: راه حل این موضوع توجه مشتریان در هنگام خرید قطعات یدکی به بسته بندی و هولوگرام سه بعدی ایساکو و سپردن خودرو به نمایندگی های مجاز سراسر کشور جهت سرویس ها ادواری و تعمیرات است.

وی تصریح کرد: پدیده فروش قطعات تقلبی، متاسفانه منجر به زیان های مادی و در برخی موارد منجر به جرح، برای مصرف کنندگان شده و متقلبین جهت دست یابی به سود زیاد و سهولت در فروش، از برندهای کالاهای تولیدی معروف صاحب نام و معتبر سوء استفاده می کنند.

وی در پایان مجددا تاکید کرد که مشتریان عزیز، با ورود به فصل سرما و نیاز به تجهیز خودروها و همچنین نزدیک شدن ایام پایان سال، تمامی قطعات مورد نیاز خود را با توجه به در دسترس بودن فروشگاه ها و نمایندگی های مجاز ایساکو حتی در دورافتاده ترین نقاط کشور، از این ظرفیت فراهم شده استفاده کنند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات