در سالی که گذشت شاهد ورود فناوری های مختلفی به بازار بودیم که از آن جمله می توان به آی پد مینی، پلی استیشن ۴ و رقیب آن Xbox One، ساعت های هوشمند و مچ بندهای تناسب اندام، عینک هوشمند گوگل و بسیاری دیگر اشاره نمود که هر یک برای حداقل یک روز تیتر اصلی اخبار فناوری را به خود اختصاص دادند اما بدنه باریک و ظاهر زیبای این ابزارها بدون وجود نرم افزار مناسب ارزشی ندارد و تنها یک شی بی مصرف است و بس!

به گزارش افکارنیوز ، با این حال آمار بالای دانلود نرم افزارهای مختلف برای اندروید و iOS نشان می دهد که کاربران این ابزارها به خوبی بر اهمیت نرم افزارها واقف هستند. خوب حتما دوست دارید بدانید که چه برنامه هایی بیش از دیگر نرم افزارها در سالی که گذشت دانلود شدند.

براساس نتایج پژوهشی که در این رابطه انجام گرفت اغلب کاربران به دنبال نرم افزار آنتی ویروس و مدیریت رسانه بودند. در مورد کاربران ویندوز بیشتر برنامه های امنیتی مورد توجه قرار داشت و کاربران مک نیز بیشتر به دنبال نرم افزارهای گرافیکی و پخش موسیقی بودند.

محبوب ترین برنامه سال ۲۰۱۳ آنتی ویروس رایگان Avast بود که نسخه ویندوزی آن بیش از ۵۳ میلیون مرتبه و نسخه مک آن در حدود یک میلیون بار دانلود شد. برای اطلاع از سایر برنامه های پرطرفدار سال گذشته توصیه می کنیم که نگاهی به لیست زیر بیاندازید.

ده برنامه برتر دانلود شده برای ویندوز

۱. Avast Free Antivirus
۲. AVG Antivirus Free
۳. Malwarebytes Anti-Malware
۴. CCleaner
۵. Youtube downloader
۶. Free Youtube Downloader
۷. Advanced SystemCare
۸. Hotspot Shield
۹. Virtual DJ
۱۰. WinRAR

ده برنامه برتر دانلود شده برای Mac OS

۱. VirtualDJ Home
۲. Microsoft Office ۲۰۱۱
۳. Avast Free AntiVirus
۴. Adobe Photoshop CS۶
۵. Hotspot Shield
۶. VLC Media Player
۷. Skype
۸. Jdownloader
۹. RAR Expander
۱۰. Mozilla FireFox
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات