عضو کمیسیون تلفیق بودجه

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه ۹۳ کشور از منصرف شدن دولت برای ارائه لایحه هدفمندی یارانه ها خبر داد.

به گزارش افکارنیوز ، علی محمد احمدی، با اشاره به برگزاری جلسه عصر امروز کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کل کشور، اظهار داشت: معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور چارچوب کلیه بودجه و اصول تنظیم آن را گزارش داد و نیز عنوان کرد که بودجه بر اساس اسناد بالادستی از جمله چشم انداز کل کشور و برنامه پنجم تدوین شده و در تنظیم بودجه نیز بر روی برنامه و بودجه تاکید شده است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کشور با اشاره به اینکه گزارشی از سوی دولت در خصوص اهداف کلان اقتصادی مانند نرخ رشد، بیکاری، صادرات، سرمایه گذاری و دیگر مباحث ارائه شد، تصریح کرد: در ادامه این جلسه نوبخت به تشریح جزئیات بودجه پرداخت و در پاسخ به این سؤال که آیا بودجه دولت محافظه کارانه است، جواب داد که بودجه واقع بینانه تدوین شده است.

همچنین سؤالی در خصوص اوراق خزانه اسلامی و مشارکت مطرح شد که قرار است فردا در بررسی کلان بودجه منابع و مصارف به آن پرداخته شود.

به گفته عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۳ کشور گزارش دیوان محاسبات، مرکز پژوهش ها و اتاق بازرگانی فردا در کمیسیون بررسی خواهد شد و پس از آن اعضا وارد جمع بندی و منابع و مصارف بودجه می شوند.

وی در خصوص نظر دولت در رابطه با هدفمندی یارانه ها گفت: دولت معتقد است بحث هدفمندی را در یک تبصره و لایحه بودجه ۹۳ کل کشور گنجانده شود و از آوردن لایحه منصرف شده است.

این نماینده مجلس عنوان کرد: نماینده دولت معتقد است که برای ارائه لایحه هدفمندی یارانه ها باید فرصت بیشتری باشد تا بتوان آن را از همه زوایا بررسی کرد، اما اکنون که مجلس خواهان ارائه آن در لایحه بودجه است، آن را به صورت تبصره به مجلس ارائه کند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات