به گفته برخی از بنگاهداران فعال در شرق تهران، افزایش وام خرید مسکن به ۳۵ میلیون تومان در برخی محله ها بی تاثیر و در تعدادی از محله ها ممکن است باعث نوسان قیمت پیشنهادی فروش شود.

یکی از مشاوران املاک در تهرانپارس درباره تاثیر وام ۳۵ میلیون تومانی بر قیمت واحدهای مسکونی و قدرت خرید متقاضیان گفت: بعید به نظر می رسد که ۳۵ میلیون تومان باعث شود که قیمت فروش واحدهای مسکونی با نوسان به سمت افزایش رو به رو شود، چراکه در حال حاضر قیمت های پیشنهادی فروش به اندازه ای بالا است که متقاضیان در شرایط فعلی قدرت خرید ندارند.

از طرف دیگر ۳۵ میلیون تومان وام مبلغ چشمگیری از قیمت فروش را فراهم نمی کند که این مساله موجب شود یکباره حجم عظیمی از خریداران راهی بازار خرید شوند، مگر اینکه عده ای برای خرید واحدهای متراژ کوچک (تا ۵۰ متر) به بازار مراجعه کنند.

از طرف دیگر، بنگاهداری در خیابان پیروزی نظری متفاوت نسبت به عقیده مشاور املاک فعال در تهرانپارس دارد.

وی براین باور است که با ارائه ۳۵ میلیون تومان وام خرید مسکن قیمت واحدهای مسکونی با نوسان مواجه خواهد شد.

این بنگاهدار املاک تاکید کرد: از یک سو مدت زیادی است که بازار خرید و فروش مسکن در رکود به سر می برد و از طرف دیگر، عده زیادی از مصرف کننده ها در بازار مسکن منتظر فرصت مناسب برای خرید هستند. حال که بازار چند ماهی است در رکود است و عده ای از فروشنده ها قیمت فروش واحدشان را کاهش داده اند و همچنین وام ۲۰ میلیون تومانی به ۳۵ میلیون تومان تبدیل شده است، فرصت مناسبی برای خرید تلقی می شود پس با این حساب افزایش قیمت فروش قابل پیش بینی است.

وی اظهار کرد: یکی دو هفته است که مراجعه به بازار خرید قوت گرفته است و اکثر خریدارانی که به دنبال واحدهای ۳۰ تا ۴۰ متری بودند، اکنون در جست وجوی واحدهای ۴۰ تا ۵۰ متری هستند.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات