معاون شرکت آبفای استان تهران مسمومیت تعدادی از شهروندان پردیس به علت آلودگی آب را تکذیب کرد و گفت: ۸۰ درصد کسانی که مسموم شدند کودکان زیر ۱۲ سال هستند و تنها در بخشی از پردیس این اتفاق افتاده در حالی که آب شرب پردیس از مرکزی تامین می شود که سه شهر رودهن، بومهن و پردیس را پوشش می دهد.

به گزارش افکارنیوز ، علیرضا نوذری پور اظهار کرد: به محض مطلع شدن از موضوع مسمومیت تعدادی از شهروندان در پردیس با وجود این که هشداری توسط سیستم های آنلاین به ما داده نشده آب را آزمایش کردیم و در نهایت مشخص شد که آب پردیس مطابق با استاندارد جهانی است و مشکلی ندارد.

وی تصریح کرد: آزمایش آب آشامیدنی پردیس در زمان قبل و بعد از بروز حادثه نشان می دهد که آب مشکلی نداشته است. تجهیزات شرکت آب و فاضلاب به صورت آنلاین کیفیت آب را رصد می کند و آزمایشگاهی که آب را مورد مطالعه قرار داده نیز این مطلب را تایید کرده که آب آلوده نبوده است. این آزمایشگاه گواهینامه بین المللی دارد و آزمایشگاهی مجهزی است.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفا استان تهران تاکید کرد: به نظر می رسد مسمومیت بخشی از شهروندان پردیس به دلیل مواد غذایی تاشد که البته این موضوع در حال بررسی توسط مرکز بهداشت است.

نوذری پور همچنین تصریح کرد: بر اساس آزمایشات انجام شده بر روی آب توزیعی در پردیس مشخص شد که میزان کلر باقیمانده در آب نیز بین ۰.۵ تا ۱ میلی گرم در لیتر است و آب از نظر میزان کلر نیز مشکلی ندارد؛ موضوع مذکور توسط مرکز بهداشت نیز تایید شده است.

وی با تاکید بر وجود تجهیزات آنلاین برای رصد کیفیت آب در ورودی شهر ها گفت: منبع آبی که پردیس را پوشش می دهد تامین کننده آب رودهن و بومهن نیز هست و اگر آب مشکلی داشت در آن مناطق نیز باید مسمومیت مشاهده می شد.

معاون نظارت بر بهره برداری شرکت آبفا استان تهران با اشاره به ادعاهای مدیر روابط عمومی اورژانس کشور مبنی بر این که دلیل مسمومیت شهروندان شکستگی لوله آب است، گفت: روابط عمومی یک مرکز چگونه می تواند در مورد چنین مساله ای قضاوت کند، از مسوولان خواهشمندم از دایره انصاف خارج نشوند.

نوذری پور در پاسخ به این پرسش که در حال حاضر چه مواردی به عنوان علت مسمومیت در حال پیگیری است، گفت: بر اساس آزمایشات صورت گرفته مشخص شد که آب مشکلی نداشته و اکنون مواردی چون آلودگی های مدفوعی و مشکل سایر مواد غذایی از جمله نوشیدنی و مواد جامدی که در منطقه توزیع می شود، مورد بحث قرار گرفته است.

 روز گذشته حدود ۲۰۰۰ نفر از شهروندان پردیس به علت مسمومیت به مراکز درمانی این شهر مراجعه کردند که برخی از مسئولان محلی دلیل این اتفاق را به آب شرب مرتبط دانستند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات