معاون برنامه ریزی استاندار تهران گفت: ذخیره سازی میوه ها برای شب عید آغاز شده و قرار است حدود ۵ هزار و ۵۰۰ میوه توسط حوزه صنعت، معدن و تجارت و ۱۵ هزار تن توسط سازمان تعاون روستایی ذخیره شود.

به گزارش افکارنیوز ، نعمت الله ترکی درباره تأمین میوه های شب عید در پایتخت، با اشاره به اینکه ذخیره سازی میوه را آغاز کرده ایم، اظهار داشت: با هماهنگی های صورت گرفته قرار است حدود ۵ هزار و ۵۰۰ تن میوه توسط حوزه صنعت و معدن و تجارت و بر اساس تفاهم نامه منعقد شده با سازمان تعاون روستایی در ستاد تنظیم بازار حدود ۱۵ هزار تن میوه توسط این سازمان ذخیره شود.

وی با بیان اینکه قرار است از ۲۵ اسفند عرضه میوه آغاز شود و سازمان میادین میوه و تره بار نیز از طریق ۱۷۰ مرکزی که دارند عرضه میوه را از این تاریخ آغاز کنند، ادامه داد: سال گذشته بسیاری از مراکز عرضه میوه از یکم فرودین تعطیل بودند که باعث شد مردم دچار مشکل شوند اما بر اساس هماهنگی های صورت گرفته قرار است همه مراکز از یکم تا پانزدهم فروردین فعال باشند.

معاون برنامه ریزی استاندار تهران با اشاره به اینکه بیشترین ذخیره سازی روی پرتغال و سیب صورت گرفته است، درباره قیمت میو ه ها گفت: به محض آغاز زمان توزیع و کنترل بازار قیمت ها را اعلام می کنیم اما در تلاش هستیم کیفیت میوه ها خوب باشد و افزایش قیمت چندانی نداشته باشیم.

وی در پاسخ به اینکه برخی میوه ها در ایام عید سال جاری افزایش قمیت قابل توجهی داشتند برای جلوگیری از این امر در سال آینده چه خواهید کرد، گفت: علت افزایش قمیت برخی میوه ها به دلیل تعطیلی برخی مراکز عرضه بود که با فعال بودن در این ایام دیگر شاهد افزایش قیمت میوه نخواهیم بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات