مدیر کل سابق کار لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل اداره کار لرستان گفت: لرستان از نظر پرداخت تسهیلات به تعاونی ها در کشور در سال های ۹۰ و ۹۱ رتبه نخست را به خود اختصاص داده است.

به گزارش لرستان خبر از  خرم آباد ، حامد ویسکرمی امروز در مراسم معارفه مدیرکل اداره کار لرستان در خرم آباد اظهار کرد: با وجود مشکلات بسیار زیاد در زمینه تأمین اعتبارات تمام سعی ما بر این بود که از افزایش نرخ رشد بیکاری در استان جلوگیری کنیم و در این راستا اقدام به تهیه سند اشتغال و سرمایه گذاری استان در یک برنامه ۵ ساله کرده ایم.

وی افزود: برای تهیه سند اشتغال و سرمایه گذاری استان ۸۳ دستگاه اجرایی تلاش کردند که در این سند ۱۶۰ طرح بارز اقتصادی مطابق ظرفیت های استان لرستان در نظر گرفته و همچنین حجم اشتغال و منابع مالی استان تهیه، تدوین و ابلاغ شد.

ویسکرمی با بیان اینکه یکی از بزرگترین مشکلات ما در استان رشد مصارف بانکی نسبت به منابع بانکی بود، گفت: رشد مصارف بانکی در لرستان ۱۹۵ درصد بود که دست ما را در حمایت از واحدهای تولیدی برای تامین نقدینگی بسته بود.

مدیرکل اداره کار لرستان تصریح کرد: در دوران مدیریت اینجانب در خلال برگزاری ۷۰ جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان ۹۵۲ طرح اقتصادی برای لرستان تصویب شد که برای اجرای این طرح ها  بیش از ۱۶۰میلیارد تومان تسهیلات به بنگاه های زودبازده، پتروشیمی خرم آباد و رصدخانه کاسین خرم آباد پرداخت شد.

ویسکرمی گفت: در این راستا همچنین برای حل و فصل مشکلاات واحدهای تولیدی از جمله پارسیلون حدود هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان هزینه شد.

وی بیان کرد: در حوزه مشاغل خانگی در استان ۶۷ میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کردیم و یک هزار و ۷۸۵ طرح به مرحله تصویب رسید که در اجرای این طرح ها مهم ترین هدف کارگروه اشتغال نظارت بر نحوه پرداخت تسهیلات بوده است.

مدیر کل اداره کار لرستان اظهار کرد: لرستان از نظر پرداخت تسهیلات به تعاونی رتبه اول را به خود اختصاص داده است به طوری که در سال های ۹۰ و ۹۱ به ترتیب ۲۴ میلیارد تومان و ۳۳ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان تسهیلات را در اختیار تعاونی ها قرار داده است.

ویسکرمی افزود: این تسهیلات در سال گذشته ۳۰ میلیارد تومان بوده که سبب شد لرستان رتبه دوم را در پرداخت تسهیلات به تعاونی ها به خود اختصاص دهد و همچنین به تعاونی های کشاورزی استان ۱۶ میلیارد تومان تسهیلات ۷ درصدی پرداخت شده است.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات