معاون عمرانی استاندار لرستان خبر داد

لرستان خبر: معاون عمرانی استاندار لرستان گفت: بیش از ۳۲۰ میلیارد تومان به پروژه های عمرانی لرستان با اولویت پروژه های نیمه تمام اخصاص یافت.

به گزارش لرستان خبر از خرم آباد، مجید کیان پور امروز در اولین جلسه شورای فنی در سال 93 اظهار کرد: بیش از 320 میلیارد تومان اعتبار برای پروژه های لرستان اعتبار اختصاص یافته که معاونت عمرانی استان اختصاص بودجه به پرژه های نیمه تمامی که بیش از 80 درصد پیشرفت داشته اند را در اولویت قرار داده است.

وی با اشاره به این که بودجه باید به پروژه هایی که نقش اساسی در توسعه استان دارند اختصاص یابد افزود: تکمیل خط انتقال آب کاکا رضا و  سد های ایوشان، حوزیان، مروک و سد کمندان و همین طور چهار خطه کردن محور های مواصلاتی استان در اولویت اول دستگاه های اجرایی استان لرستان هستند.

وی با تاکید بر اینکه تقویم اجرایی عمران استان هر هفته یکبار ارئه می شود تصریح کرد: دستگاه های اجرایی برای صرف این اعتبارات نهایت دقت را به خرج دهند و توجه ویژه ای به کیفیت کار و نتیجه آن داشته باشند.

معاون عمرانی استانداری لرستان اظهار کرد: برای بهبود کیفیت پروژه ها  کمیته استاندارد مصالح با توجه به شرایط جوی استان نظارت ویژه ای بر ورود مصالح به پروژه های عمرانی دارند به ویژه در مسئله قیر و بتن  که از همه کارگاه های تولیدی جهت سنجش کیفیت به طور تصادفی نمونه گیری باید شود.

وی افزود: قیر مناسب باید از مبدا و کارخانجات نمونه‌گیری شود تا در این زمینه نگرانی‌هایی وجود نداشته باشد.

کیانپور با اشاره به وضعیت نامناسب آسفالت ها در لرستان بیان کرد: دیده می‌شود که برخی آسفالت‌ها چنان بی‌کیفیت هستند که بعد از سه ماه از هم پاشیده می‌شوند لذا مسئولان باید به این امر توجه ویژه‌ای داشته باشند.

 

کیان پور گفت: برای بهبود کیفیت کار باید کیمته  آموزشی متشکل از کارشناسان اداره راه، اداره کار و نظام مهندسی تشکیل شود و با برگزاری دو دوره آمورشی در ماه مهارت نیروی کار را افزایش دهند.

انتهای پیام/

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات