استاندار لرستان:

لرستان خبر: استاندار لرستان گفت: مدیران استان باید برای اجرای پروژه‌های شهر ریسک‌پذیر باشند و اجازه از دست رفتن فرصت‌های استان را ندهند، زیرا در سال‌های اخیر بیش از 7 هزار میلیارد دلار نفت ایران فروخته شد و از این پول هیچ سهمی به لرستان واگذار نشد.

لرستان خبر، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان که با حضور نمایندگان سلسله و کوهدشت در مجلس در استانداری لرستان برگزار شد، اظهار کرد: در بسیاری از کشورهای دنیا نوع ساختمان‌ها سبب جذب گردشگر می‌شود که مجتمع تجاری کیو در بحث جذب گردشگر برای استان لرستان بسیار تأثیرگذار است.

 

وی افزود: پروژه مجتمع تجاری کیو دارای پشت صحنه‌ای حدود هفت ماه پیگیری‌های مستمر دارد که توضیح و ارائه طرح‌های آن در زمان محدود نیم ساعته و در قالب یک جلسه به طور کامل امکان‌پذیر نیست.

 

بازوند تصریح کرد: برای اجرای این پروژه مراحل زیادی طی شده است و برنامه‌ریزی‌های بسیاری انجام گرفته است، تا از وضعیت رکود و تعطیلی خارج شده و به یک طرح توسعه‌ای برای استان تبدیل شود.

 

استاندار لرستان بیان کرد: از جمله موانعی که برای جذب سرمایه‌گذاران به استان وجود دارد، می‌توان به وجود طرح‌های نیمه تمام زیاد در این استان اشاره کرد به طوری که برخی از سرمایه‌گذاران با مشاهده طرح‌های نیمه تمام استان از جمله هتل صخره‌ای خرم‌آباد نسبت به سرمایه‌گذاری در این استان پشیمان شده‌اند.

 

وی اظهار کرد: برای اجرای پروژه سیتی سنتر کیو که با عنوان مجتمع تجاری، تفریحی و مسکونی کیو نامگذاری شده است، اعتباری حدود 3 هزار میلیارد ریال نیاز است که این رقم حدودا سه برابر بودجه عمرانی تخصیصی یک سال استان لرستان است.

 

بازوند گفت: موانعی برای اجرای پروژه کیو وجود دارد که مهمترین مانع آن گیرهای اداری مدیران استانی است که عمدتا به دلیل ناتوانی در کار خود در راستای اجرای این پروژه کمک نمی‌کنند که ما در این زمینه انتظار داریم که همه مسئولان امر تلاش و همکاری خود را به کار بگیرند.

 

وی تصریح کرد: در دولت‌های گذشته مصوبات زیادی انجام گرفته است که با انجام نشدن آن‌ها مشکلاتی مانند بیکاری کسب رتبه 29 کشوری در سپرده‌گذاری و توسعه‌نیافتگی لرستان را به دنبال داشته است.

 

بازوند گفت: شرایط کنونی لرستان یک شرایط مقطعی است و در مقایسه با استان‌های دیگر کشور وضعیت حادتری دارد که برای توسعه لرستان باید از این مقطع بگذریم، زیرا هرچه دیرتر از این مقطع عبور کنیم، مشکلات بیشتری برای استان به وجود می‌آید.

 

استاندار لرستان اظهار کرد: همچنین در این جلسه طرح جامع شهری شهرستان پلدختر مورد بحث قرار گرفت که به دلیل اشکالات موجود در طرح تصویب نشد و به کمیته برنامه‌ریزی استان تحویل داده شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات