رئیس دفتر اتاق داوری اتاق بازرگانی خرم‌آباد:

لرستان خبر: رئیس دفتر اتاق داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد صبح امروز در جلسه‌ای با مسئولان دادگستری لرستان در خرم‌آباد گفت: برای کاهش مراجعه به دادگستری، ضروری است، تدابیری اندیشیده شود، تا دعاوی فعالان اقتصادی به صورت ویژه و تخصصی در دفتر اتاق داوری خرم‌آباد مورد بررسی قرار گیرد.

لرستان خبر، محمدرضا چگنی اظهار داشت: اتاق داوری، امکانی است که می‌توان آن را شعبه‌ ویژه‌ رسیدگی به دعاوی فعالان اقتصادی قلمداد کرد که بررسی تخصصی و به نتیجه رسیدن سریع‌تر پرونده‌ها را می‌توان از جمله ویژگی‌های بارز آن به حساب آورد.

 

این مسئول افزود: با این حال هنوز آن‌چنان که باید و شاید این مرکز مورد استقبال فعالان اقتصادی استان قرار نگرفته است که ممکن است، این امر نیاز به اطلاع‌رسانی بیشتر داشته باشد.

 

چگنی تصریح کرد: در استان‌های دیگر این مسئله به خوبی جا افتاده و فعالان بخش خصوصی دعاوی‌شان را در این مرکز پیگیری می‌کنند و رضایت همه‌جانبه‌ای هم در این زمینه وجود دارد.

 

رئیس دفتر اتاق داوری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‌آباد عنوان داشت: سال گذشته دفتر مرکز داوری در اتاق خرم‌آباد با حضور رئیس‌کل دادگستری لرستان و مسئولان مرکز داوری اتاق ایران راه‌اندازی شد، تا گامی باشد، در راستای کاهش مشکلات فعالان اقتصادی و این قشر قادر باشند، در مدت‌زمان بسیار کوتاه‌تری، دعاوی‌شان را پیگیری کنند و به نتیجه برسانند.

 

چگنی گفت: در صورتی که در قراردادهای منعقده میان بازرگانان و فعالان اقتصادی به داور بودن این مرکز اشاره و توافق شود، مشکلات حقوقی احتمالی در این مرکز مورد بررسی قرار گرفته و در زمان بسیار کوتاهی رای صادر می‌شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات