معاون دبیرکل خانه کارگر:

لرستان خبر: معاون دبیرکل خانه کارگر گفت: اقتصاد ایران در حال حاضر با سوء مدیریت و تحریم‏های صورت گرفته از ریل خود خارج شده و نیاز به یک مدیریت قدرتمند و تخصصی‎تر دارد.

لرستان خبر، حسین صادقی دیشب در بین اعضای هیئت رئیسه خانه کارگر شهرستان بروجرد با اشاره به خدمات ارائه داده شده، به کارگران در سطح کشور یادآور شد: هم اکنون یک‌میلیون و 765 هزار و 350 نفر عضو خانه کارگر در ایران هستند که جزء منابع اصلی خانه کارگر به شمار می‏آیند و اعضای این تشکل به صورت ارگانیک با این نهاد در ارتباط هستند.

 

صادقی خدمات ارائه شده در سطح کلی کشور به کارگران را ایجاد 16 مرکز علمی کاربردی و همچنین ایجاد یک‌هزار و 200 سوئیت رفاهی تفریحی در نقاط مختلف کشور از جمله شهرهای توریستی، گردشگری و زیارتی برشمرد و افزود: در سند چشم‌انداز بلند مدت این نهاد مردمی هدف ایجاد بیش از 2 هزار سوئیت بوده که در استان لرستان و شهرستان بروجرد هم برنامه‌ریزی‌های اولیه جهت ایجاد مراکز رفاهی در نظر گرفته شده است.

 

وی پرداخت یارانه را یکی از مشکلات ایران در سال‌های گذشته از سوی دولت خواند و افزود: اگر دولت بتواند با برنامه‌ریزی صحیح پرداخت یارانه را به صورت سرمایه بکار ببرد از مشکلات اقتصادی کارگران تا حد زیادی کاسته می‌شود و اقتصاد پایدار را لازمه خروج از بن‌بست اقتصادی در کشور خواند.

 

صادقی نبود اقتصاد سیاسی در کشور را از دیگر مشکلات اقتصادی کارگران برشمرد و گفت: اگر اقتصاد ایران از حالت تک محصولی خارج می‌شد و تولیدات بر حول محور تخصص صورت می‌پذیرفت، می‌توانستیم بر بسیاری از مشکلات اقتصادی در همه زمینه‌ها به خصوص کارگران ایرانی بیرون بیاییم.

 

وی عدم شناخت مشکلات کارگران را از سوی سازمان تامین اجتماعی اعلام و اظهار داشت: با توجه به بحث علمی کار و خدمات و انتظارات در بحث درمان هیچگونه خدماتی به خدمات گذشته این سازمان در رفع مشکلات درمانی کارگران اضافه نشده است که در آینده نیز باعث کند شدن چرخه اقتصادی در بحث کارگری است.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات