رئیس اتاق بازرگانی خرم‎آباد:

لرستان خبر: رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرم‎آباد گفت: تامین نقدینگی و سرمایه در گردش، مسائل ناشی از بدهی‎های معوق به سیستم بانکی و چک‎های برگشتی، بدهی‎های مالیاتی، مشکلات موجود با سازمان تامین اجتماعی در خصوص پرداخت حق بیمه کارگری و ... عمده‎ترین دغدغه‎های پیش روی صاحبان این واحدها است.

لرستان خبر، حسین سلاحورزی عصر امروز در حاشیه بازدید از کارخانه زاگرسپوش بروجرد در جمع خبرنگاران افزود: بر این اساس اتاق بازرگانی زیر مجموعه شورای گفتوگوی دولت و بخش خصوصی کمیتههای مختلفی را با هدف عارضه‌یابی و رفع مشکلات این واحدها تشکیل داده است.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمآباد توضیح داد: در این راستا جلساتی با برخی از مدیران واحدهای تولیدی شهرستان بروجرد برگزار و نسبت به بررسی مشکلات پیشروی آنها اقدام شده است.

 

سلاحورزی عنوان کرد: در صورتی که مشکلات به وجود آمده خارج از اختیار و اراده مدیریتی صاحبان این واحدها بوده و ناشی از نابسامانیهای اقتصادی باشد در این کمیتهها رصد شده و نسبت به رفع آنها اقدام می‏شود.

 

وی بیان کرد: در راستای تامین سرمایه در گردش و نقدینگی واحدهای تولیدی در سفر هیئت دولت به استان لرستان اعتباری معادل یک هزار و 500 میلیارد تومان برای واحدهای استان لرستان اختصاص یافته است.

 

این مسئول اضافه کرد: در جلسه‏ای که امروز با حضور رئیس کل بانک مرکزی و به دعوت استاندار لرستان در این راستا انجام شد، مقرر شد، بانک مرکزی بدون هیچگونه محدودیتی نقدینگی واحدهای تولیدی را که در این زمینه با مشکل مواجهاند، تامین کند.

 

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی خرمآباد اضافه کرد: استاندار لرستان نیز به دستگاه‌های اجرایی ماموریت داده است، لیست واحدهای متقاضی دریافت سرمایه در گردش را تهیه کنند.

 

 سلاحورزی با اشاره به اینکه حجم عظیمی از سرمایه‏ گذاری در قالب واحدهای موجود در استان صورت گرفته است، گفت: تلاش در جهت به حداکثر رساندن توان تولیدی این واحدها در راستای تقویت اشتغال، جلوگیری از بیکاری افراد شاغل و تقویت اقتصاد استان نقش انکارناپذیری دارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات