نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی :

لرستان خبر: نماینده مردم خرم آباد و چگنی در مجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل ارزش افزوده اندک در لرستان و سایر استانهای محروم کشور، سرمایه گذاران حاضر به سرمایه گذاری در این استان نیستند که این مهم یکی از دلایل عدم رونق صنعت و اقتصاد لرستان است.

لرستان خبر، ˈایرج عبدیˈ روز پنجشنبه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان لرستان، افزود: از مجموع یک هزار و 520 واحد صنعتی استان، یک هزار و 500 واحد آن به دلیل بدهی و مشکلات مالی، تعطیل شده اند.

 

وی با بیان اینکه اقتصاد لرستان ارتباط تنگاتنگی با فعالیت موثر بانک ها در حمایت از صنعتگران دارد، اظهار داشت: چنانچه در دولت تدبیر و امید اتفاق مثبتی در استان لرستان نیفتد، مردم استان ناامید می شوند.
 

وی با اشاره به مهاجرت سالانه بیش از هفت هزار نفر از لرستان، گفت: با مهاجرت این افراد به طور متوسط چهار هزار میلیارد ریال سالانه از استان خارج می شود که این میزان بدون احتساب افراد بومی است که در خارج استان سرمایه گذاری کرده اند .
 

وی با انتقاد از عملکرد برخی بانکها در مواجهه و رفتار با سرمایه گذاران تصریح کرد: ارزش افزوده سرمایه گذاری در لرستان اندک است و این در حالی است که شرایط تسهیلات بانکی در لرستان و استانها برخوردار یکسان بوده که در ابن شرایط، سرمایه گذاران رغبتی به حضور در لرستان ندارند.
 

عبدی با بیان اینکه سیستم بودجه کشور هوشمند نیست و یک سیستم منفعل است، افزود: امکان سرمایه گذاری در استانهای محروم فراهم نیست و در برنامه ششم توسعه باید یک قانون منطقه ای برای سرمایه گذاری در این استانها تدوین شود.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات