مدیرکل امور شهری استانداری لرستان:

لرستان خبر: مدیرکل امور شهری استانداری لرستان حرکت شهرداری به سمت شهر الکترونیک را یکی از نیازهای جامعه امروز دانست و گفت: بسیاری از شهرداری‌ها در کشور به دنبال رسیدن به این هدف هستند تا دخالت نیروی انسانی در کارها کم شود.

لرستان خبر، هرمز نصیری دیشب در مراسم معارفه شهردار جدید دورود با بیان اینکه شورای شهر دورود یکی از شورای‌های بی‌تنش استان است، گفت: شوراهای شهر باید تفکر خدمت به مردم را داشته باشند.

 

وی افزود: شهردار جدید شهر دورود باید از پتانسیل‌های موجود در شورای اسلامی برای توسعه هرچه بیشتر شهر استفاده کند.

 

این مسئول با اشاره به لزوم ورود و مشارکت بخش خصوصی در توسعه و آبادانی شهر گفت: استفاده از پتانسیل بخش خصوصی می‌تواند گام مهمی در توسعه و پیشرفت جامعه و شهر باشد و این زمینه در شهر دورود آماده است تا سرمایه‌گذاران در بخش گردشگری و صنعت توریسم ورود کنند.

 

وی با بیان اینکه سرانه درآمد شهرداری در شهرستان دورود از هر نفر 100 تا 130 هزار تومان است، خاطرنشان کرد: این میزان در شهرهای بزرگ 400 تا 500 هزار تومان است و باید شهرداری‌های استان به میانگین سرانه درآمدی کشور دست یابد تا شهرداری بتواند گامی ‌رو به جلو بردارد.

 

نصیری با اشاره به استفاده از خیرین در بعد خدمات شهری و شهرداری‌ها گفت: شهرداری‌ها می‌توانند مانند خیرین مدرسه‌ساز که در بخش ساخت مدرسه از آنها استفاده می‌شود، در بخش عمرانی و خدماتی شهر از خیرین استفاده کنند و خیرین را به سمت پروژه‌های عمرانی سوق دهند.

 

مدیرکل امور شهری استانداری لرستان با اشاره به انتخاب شهردار جدید دورود گفت: آقای چراغی یکی از افراد پرتوان و کارآمد بومی است که سابقه فعالیت در بدنه شهرداری‌ها را در کارنامه خود دارد و همواره از وی در خانواده شهرداری‌ها به عنوان فردی خوشنام یاد می‌شود.

 

در پایان این جلسه، عزت‌الله چراغی به عنوان شهردار جدید شهر دورود معرفی شد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات