رئیس جهاد کشاورزی لرستان:

لرستان خبر: رئیس جهاد کشاورزی لرستان گفت: سالانه بیش از 2 میلیون تن محصول کشاورزی در استان تولید می‌شود این در حالی است که در سال گذشته با اقدامات انجام شده 100 هزار تن به تولیدات کشاورزی استان لرستان افزوده شد.

به گزارش لرستان خبر، مهرداد غضنفری ظهر امروز در جلسه ستاد زراعت سازمان جهاد کشاورزی استان اظهار داشت: استان لرستان در زمینه تولید قرمز، سفید، ماهی و حبوبات رتبه‌های نخست کشوری را دارا است.

 

وی افزود: سالانه بیش از دو میلیون تن محصول کشاورزی در استان تولید می‌شود این در حالی است که در سال گذشته با اقدامات انجام شده 100 هزار تن به تولیدات کشاورزی استان لرستان افزوده شد.

 

رئیس جهاد کشاورزی لرستان عنوان کرد: با توجه به این که استان لرستان دارای خاک حاصلخیز و چهار فصل‌بودن آب‌و‌هوای است، امسال تجهیز سیستم آبیاری تحت فشار در شش هزار هکتار از اراضی استان اجرا می‌شود.

 

وی تصریح کرد: سال گذشته اعتبارات مناسبی برای آبیاری تحت فشار در استان و نیز 30 میلیارد تومان اعتبار در راستای مکانیزاسیون زمین‌های کشاورزی اختصاص یافت که در این زمینه 70 درصد از مزارع استان به صورت مکانیزه کشت شدند.

 

غضنفری با اشاره به آغاز مبارزه با علف‌های هرز در 100 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان از ابتدای امسال، بیان کرد: در این راستا در 20 هزار هکتار از اراضی کشاورزی طرح مبارزه با سن مادر اجرایی شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 139 درصد افزایش داشته است.

 

وی خاطر‌نشان کرد: سالانه در استان 200 هزار تن محصولات باغی در 62 هزار هکتار از سطح باغات لرستان برداشت می‌شود. 

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات