مدیر جهاد کشاورزی بروجرد:

لرستان خبر: مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: سالانه 500 هزار تن محصول کشاورزی به ارزش یک هزار میلیارد تومان در بروجرد تولید می‌شود.

به گزارش لرستان خبر، رضا امینی عصر امروز در جمع خبرنگاران این شهرستان اظهار داشت: سالانه 500 هزار تن محصول کشاورزی در بروجرد تولید می‌شود.

 

وی با اشاره به رقم بالا و قابل ملاحظه تولیدات کشاورزی در بروجرد، افزود: ارزش محصولات تولیدی سالانه کشاورزی در این شهرستان یک هزار میلیارد تومان است.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد عنوان کرد: با توجه به شرایط اقلیمی شرایط بروجرد 110 هزار نفر از مردم بروجرد به صورت مستقیم در بخش کشاورزی فعال هستند.

 

وی تصریح کرد: فعالان بخش کشاورزی بروجرد 22 هزار خانوار هستند که 35 درصد جمعیت این شهرستان را شامل می‌شوند.

 

امینی بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای بخش کشاورزی شهرستان بروجرد و نیز تولیدات متنوع در این زمینه، شرایط کشاورزی را در این شهرستان مطلوب کرده است.

 

وی با اشاره به سهم بخش کشاورزی در اشتغال‌زایی و ایجاد امنیت پایدار، خاطرنشان کرد: شهرستان بروجرد با توجه به منویات مقام معظم رهبری و با وجود داشتن ظرفیت‌های مناسب در راستای تأمین امنیت پایدار غذایی و تولید داخلی و خودکفایی در کشور تلاش می‌کند.

 

مدیر جهاد کشاورزی بروجرد گفت: شهرستان بروجرد با داشتن 68 هزار هکتار اراضی کشاورزی و برخورداری از شرایط اقلیمی معتدل می‌تواند تولیدکننده انواع متنوعی از محصولات کشاورزی باشد.

 

وی افزود: در شهرستان بروجرد امکان کاشت محصولاتی نظیر اقلام علوفهای نظیر ذرت و انواع سبزیجات، گندم، جو و حبوبات وجود دارد.

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات