نماینده ولی‌فقیه در لرستان:

لرستان خبر: نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: باید در نحوه دریافت و پرداخت تسهیلات بانکی به افراد نظارت بیشتری شود چراکه با وجود پرداخت تسهیلات بانکی اما وضعیت تولید و اشتغال همچنان نامطلوب است و این نشان از هزینه شدن تسهیلات در جاهایی غیراز اشتغال است.

به گزارش لرستان خبر، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سیداحمد میرعمادی شامگاه یکشنبه در مراسم دیدار با کارکنان سازمان صنعت معدن و تجارت استان لرستان اظهار داشت: باید با در اختیار قرار دادن سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه توسط مقام معظم رهبری در اختیار کارشناسان استان قرار گیرد تا بر مبنای آن حرکت کرده و به موفقیت دست یابیم.

 

وی افزود: با توجه به این‌که پیشرفت در صنعت و معدن سبب پویایی بخش‌های دیگر می‌شود بنابراین باید به افزایش تولید و ایجاد اشتغال پایدار برای رونق حوزه صنعت و معدن به عنوان بخش عمده رونق اقتصادی اهتمام ویژه داشت.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با اشاره به این‌که بخش عمده اقتصاد مقاومتی، تلاش برای رونق صنعت و معدن است، عنوان کرد: در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی و رونق اقتصادی نباید به دنبال آمار و ارقام باشیم بلکه باید بر اساس شرایط کنونی و واقعیت، برنامه‌هایی را تدوین کنیم که مبنای اصلی آن‌ها تولید و اشتغال پایدار باشد.

 

وی بر اهمیت ایجاد اشتغال پایدار در صنعت و معدن نسبت به سایر حوزه‌ها اشاره و تصریح کرد: امروزه رونق اقتصادی و افزایش تولید مهم‌ترین وظیفه در کشور و عامل کارآمدی نظام در دنیا است.

 

میرعمادی بیان کرد: امروز ارتقای چند رتبه‌ای لرستان در زمینه بیکاری در کشور حاصل تلاش، کار، تکاپو و فعالیت در استان است.

 

وی ضمن انتقاد از هزینه شدن تسهیلات در بخش‌هایی غیر از تولید و اشتغال، خاطرنشان کرد: باید در نحوه دریافت و پرداخت تسهیلات بانکی به افراد نظارت بیشتری شود چراکه با وجود پرداخت تسهیلات بانکی اما وضعیت تولید و اشتغال همچنان نامطلوب است و این نشان از هزینه شدن تسهیلات در جاهایی غیراز اشتغال است.

 

قدرت‌الله ولدی، رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان در این دیدار اظهار داشت: سازمان صنعت و معدن تجارت در سال 93 تعهد ایجاد چهار هزار و 60 شغل را داشته که با تلاش‌های انجام شده هشت هزار و 227 زمینه شغلی فراهم کرده است.

 

وی ضمن تأکید بر این‌که به دنبال ارقام‌سازی نیستیم، افزود: سازمان صنعت معدن و تجارت با داشتن کارکنانی پرتلاش در سال گذشته توانسته به تنهایی 88.3 درصد اشتغال‌زایی داشته باشد که در این زمینه از بهترین دستگاه‌های دولتی محسوب می‌شود.

 

رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت لرستان  ولایت‌پذیری را اصل و اسسا هدف این سازمان برشمرد و عنوان کرد: این سازمان در سال گذشته توانسته از صندوق توسعه ملی 240 میلیارد تومان برای استان جذب و بین واحدهای تولیدی و صنعتی توزیع کند.

 

وی از رونمایی سند چشم‌انداز 1404 صنعت معدن و تجارت لرستان خبر داد و بیان کرد: این سازمان تنها دستگاهی در لرستان است که توانسته سند و برنامه خود را تدوین و آماده کند و به‌زودی از آن رونمایی می‌شود.

 

انتهای پیام/پ

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات