اقتصاد مقاومتی از حرف تا عمل؛

تعطیلی کارخانه گچ آریا پلدختر به علت قطع کردن اداره گاز شهرستان باعث بیکار شدن 250کارگر در سال جدید شد

به گزارش لرستان خبر،رهبر معظم انقلاب در ابتدای سال جدید با تاکید بر مسئله اقتصاد، امسال را با عنوان"اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل" نامگذاری کردند.

 

 

کارخانه گچ آریا پلدختر

 

در حالی که شعار امسال"اقتصاد مقاومتی،اقدام وعمل" راه را برای مسئولان مشخص کرده ،با خبر شدیم که کارخانه گچ آریا پلدختر که از تولید کنندگان نمونه در زمینه تولید گچ ،به دلیل قطعی گاز تعطیل شده وکارگران آن بیکار شدند.

نبی رضایی مدیرعامل کارخانه گچ آریا پلدختر در این خصوص اظهار داشت:در سالی که رهبر انقلاب آن را اقتصاد مقاومتی ،اقدام وعمل نامگذاری کرده ،قطعی گاز کارخانه و متوقف شدن چرخه اقتصادی یک واحد تولید خلاف فرمایشات رهبری در خصوص حمایت از تولید ملی است.

کارخانه گچ آریا پلدختر

وی با اشاره به اینکه بیشتر محصولات کارخانه گچ آریا ، میزان ده هزار تن به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر می شوند بیان کرد:این کارخانه با درآمد زایی میلیاردی که پول آن پس از 5ماه دوباره به دست ما می رسد نباید به خاطر بدهی تعطیل شود.

مدیر عامل کارخانه گچ آریا به اینکه فرمانداران قبلی پلدختر در این خصوص تعیین تکلیف کرده اند عنوان کرد:در جلساتی که با عنوان حمایت از سرمایه گذاری در شهرستان برگزار شده این مشکل را مطرح کرده ام و مقرر شد که با توجه به زمان بازگشت پول به دست ما دیگر شاهد قطعی مسائل خدماتی از قبیل،گاز،برق و آب نباشیم.

رضایی با بیان اینکه ماهانه پول مصرفی قبض گاز کارخانه ،35تا 50میلیون تومان است ادامه داد:ما که قصد پرداخت نکردن این بدهی ها را نداریم فقط از مسئولین تقاضا داریم که باتوجه به مدت زمانی برگشت سرمایه کارخانه ،گاز کارخانه را قطع نکنند تا ما همه مبالغ مصرفی را پرداخت کنیم.

کارخانه گچ آریا پلدختر

وی عنوان کرد:با اقدام اداره گاز پلدختر،گاز کارخانه به مدت 20روز قطع شده و حدود 250کارگر در این سال نو بیکار شدند.

وی با بیان اینکه هم اکنون کارخانه تعطیل شده است یادآور شد:این قطعی گاز تا کنون خسارتی حدود 500میلیون تومانی به ما وارد کرده است.

تعطیلی کارخانه گچ آریا

این تولیدکننده پلدختری در ادامه  اظهار داشت:انتظار داریم استاندار لرستان در این سال جدید که رهبر انقلاب بر حمایت از تولید داخلی تاکید زیادی داشته اند ما را کمک کنند .

نبی رضایی خاطر نشان کرد:همانطور که رئیس اداره گاز پلدختر گفته به دستور مدیرعامل شرکت گاز استان، گاز کارخانه باید قطع شود در صورتی که مدت زمانی قطعی گاز بیشتر شود برای جلوگیری از خسارت بیشتر مجبور به اخراج 100کارگر از کارخانه می شوم.

علی رغم اینکه استاندار لرستان در خصوص فعال سازی پروژه های عمرانی وتولیدی نیمه تمام و راکد استان ،ستادی را  تشکیل داده اند، ولی به نظر می رسد به مانند همیشه در حوزه نظارتی وپیگیری این مسائل و مشکلات خلاهایی وجود دارد که استاندار با بازنگری در خصوص فعالیت این واحدها ،تدابیر ویژه ای را بیاندیشند که شاهد این گونه اتفاقات در سطح واحدهای تولیدی استان نباشیم.

منبع:بیان روز

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • حمید رضا

  کدام توسعه اقتصادی در این دولت انجام گرفته جز تعطیلی کارگاههایی که دنصف ونیمه داشتند به تولید خود ادامه میدانند ولی متاسفانه بجای تقویت انها با فشارهای مختلف از جمله ادارات تامین اجتمایی / دارایی / برق / گاز ورشکسته می شوند در صورتیکه در ادوار گذشته با معافیت و یا استمهال این بدیها روند تولید و اشتغال پیدارتر بود تا حالا.

 • مراد

  به نظرم پول برق آب گاز ومالیات وتامین اجتماعی را باید داد ونباید عدم مدیریت مالی یک واحد رو به گردن دولت ها انداخت شرکتی که صادرات آن چنانی دارد پول مصارف چیزی نیست که بخواد نده بیت المال شوخی نداره بابا پشت فیش آمون زدن واریز به خزانه داری کشور توجیب فرناندارواستانداروسایر که نمیره

 • مراد

  به نظرم پول برق آب گاز ومالیات وتامین اجتماعی را باید داد ونباید عدم مدیریت مالی یک واحد رو به گردن دولت ها انداخت شرکتی که صادرات آن چنانی دارد پول مصارف چیزی نیست که بخواد نده بیت المال شوخی نداره بابا پشت فیش آمون زدن واریز به خزانه داری کشور توجیب فرناندارواستانداروسایر که نمیره

 • کارگر

  باسلام به لرستان خبری های عزیز و تبریک سال نو ، اما ای کاش میزان بدهی این کارخانه به شرکت گاز هم معلوم می شد تا یک طرفه به قاضی نرویم و مردم درجریان قراربگیرند که این کارخانه چه مقدار هزینه گاز مصرفی خودرا پرداخت نکرده و در حقیقت مدیرعامل محترم حاضر به پرداخت چه میزانی از حق و حقوق بیت المال نمی شود ؟

 • دانشجو

  باید پرداخت شود

نظرات