گزارش

موضوع کشف یک باند مهم مفاسد اقتصادی زیر سایه رسوایی نجومی بگیرها پنهان شد؛باندی که رستگار سرخه ای و برخی شرکایش عضو آنند و البته برخی مردان سیاسی هم در آن حاضرند.سوال اینجاست که چه زمانی ابعاد دیگر این پرونده و اسامی کامل مفسدین افشا می شود؟

به گزارش لرستان خبر، سازمان اطلاعات سپاه پاسداران پس از دستگیری علی رستگار سرخه مدیرعامل معزول بانک ملت اعلام کرد که وی در جریان "کشف یک باند سازمان یافته فساد بانکی" دستگیر شده است.

یک روز پس از آن سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نیز در توضیحی بیشتر درباره این دستگیری، منحصر بودن اتهام رستگار سرخه به موضوع حقوقهای نجومی را از اساس رد کرد و از مسئله بالاتری سخن گفت. فرمانده کل سپاه می گوید:"مردم تصور می‌کنند این دستگیری در رابطه با دریافت حقوق‌های نجومی بوده است؛ قطعاً دریافت آن حقوق‌ها یکی از تخلفات بوده است. اما فرد مذکور به‌دلیل حضور در یک فساد اقتصادی بزرگ‌تر دستگیر شده‌است."

سرلشکر جعفری خبر جدید و مهمی درباره جزئیات این باند سازمان یافته افشا کرد و  گفت که "در این پرونده برخی سیاسیون نیز حضور داشته اند."

همین موضوع به نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه نیز کشیده شد. افزوده محسنی اژه ای به خبر سازمان اطلاعات و فرمانده کل سپاه آن بود که در این پرونده علاوه بر رستگار سرخه و معاونش، 2 نفر دیگر هم بازداشت هستند و عده دیگری نیز تحت تعقیبند. محسنی اژه ای می گوید: "در این پرونده 4 نفر بازداشت هستند و تعداد دیگری هم تحت تعقیب قرار گرفته‌اند که برخی از آنها خارج  از کشور هستند. این پرونده که در مرحله تحقیقات مقدماتی قرار دارد، در ارتباط با مسائل مالی تشکیل شده است اما صرفا مربوط به بحث دریافت حقوق‌های نامتعارف نیست".

دلالت اصلی این کدها که تاکنون علنی شده آن است که در حقیقت موضوع یک فساد مهم اقتصادی در میان است؛ با این حال این فساد در سایه حقوق های نجومی چندان در افکار عمومی جلب توجه نکرده است. به عبارت بهتر، دولت که از سویی به اذعان مشاور ارشد فرهنگی اش جناب حسام الدین آشنا، خود را کاملاً در مسئله فیش های حقوقی خسارت زده و پایگاه اجتماعی اش را متزلزل می بیند، این بار می تواند ذکر سبوح قدوس بگیرد تا افکار عمومی متوجه مسئله کلانتری نشوند.

یکی از کدهای مهم مطرح شده در لابلای خبر مورد نظر که توسط فرمانده کل سپاه مطرح شد، ارتباط برخی از سیاسیون با این باند فساد اقتصادی است. هنوز هیچ خبر رسمی و تایید شده ای مبنی بر اینکه کدام چهره شاخص سیاسی در این پرونده تحت اتهام است به دست نیامده، با این حال برخی قرائن علیه حسین فریدون، برادر رئیس جمهور حکم می کند.

مجدداً تاکید می شود که ارتباط برادر رئیس جمهور با این پرونده هنوز توسط هیچ منبع رسمی تایید نشده، با این وجود در اینکه علی رستگار سرخه ای از دوستان نزدیک حسین فریدون بوده و با پشتیبانی او به ریاست بانک ملت رسیده بود، تقریباً تردیدی نیست. غیر از این همشهری برادر رئیس جمهور، علی صدقی نیز از دیگر دوستان حسین فریدون بود که به ریاست بانک رفاه منصوب شده بود. وی نیز در جریان رسوایی های فیش های نجومی  برکنار شد و رئیس سازمان بازرسی رسماً در جمع خبرنگاران گفت که علیرغم مخالفت این سازمان، او با فشار فریدون رئیس بانک رفاه شده بود.

برخی اخبار غیررسمی درباره جزئیات فساد در این باند به دست خبرنگار تسنیم رسیده است که به وقت مقتضی منتشر خواهد شد، با این حال مهمترین سوال در حال حاضر آن است که اولاً دامنه این فساد تاکجا بوده، ثانیاً آنکه کدام چهره های سیاسی این باند مفسد را پشتیبانی کرده اند و ثالثا و مهمتر از همه آنکه اگر احیاناً این چهره سیاسی از اطرافیان ریاست محترم جمهوری باشد، آیا دولت محترم یازدهم نیز همچون دولت احمدی نژاد برای اطرافیانش خط قرمزی قائل خواهد شد؟

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات