معاون استاندار لرستان:

معاون استاندار لرستان گفت: اکنون با تلاش‌های استاندار لرستان بسیاری از این صنایع خوابیده و راکد راه‌اندازی شده است.

حبیب‌الله خجسته‌پور ظهر امروز در دیدار با دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم‌آباد اظهار داشت: شانزدهم آذر ماه روز دانشجو روز بیانگر عظمت شخصیت والای دانشجو است، روزی که به احترام شهدای دانشجوی به نام روز دانشجو نامگذاری شده است.

وی به بیان اهمیت حفظ روحیه آزادی‌خواهی و حق‌طلبی دانشجویان اشاره کرد و افزود: وجود اندیشه‌های مختلف در دانشگاه  برای توسعه و ارتقاء جامعه در همه سطوح لازم است و درخواست می‌شود دانشجویان سطح گفت‌وگوها و مباحثات را ارتقاء دهند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: از گذشته های دور استکبار جهانی و به‌ویژه آمریکا به‌دنبال سلطه بر کشور ما بوده‌اند ولی همواره آزادگی و استقلال در کشورمان مانع تسلط این کشورها بوده است.

وی بیان کرد: گاهی رئیسعلی دلواری در جنوب، گاهی میرزا کوچک خان در شمال، و گاهی قشر دانشجو با طرح مطالبه‌گری‌های آزادی خواهانه با استکبار مقابله کرده‌اند.

خجسته‌پور تصریح کرد: در دوره معاصر نیز گاهی در 8 سال دفاع مقدس جوانان سینه خود را در برابر همه قدرت‌های جهان سپر کردند و گاهی مانند این روزها عزیزانی به عنوان مدافعان حرم، پشت مرزهای کشور در حال ایستادگی در برابر نظام استکبار هستند.

وی گفت: از منظری دیگر گاهی نیز بزرگانی در پشت میزهای مذاکره اتحاد و هماهنگی جهان غرب و استکبار را به شکست می‌کشانند و نقشه‌های شوم آنان را نقش بر آب می‌کنند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان اظهارداشت: هر بار به فراخور نحوه روش‌های دشمنی استکبار ماهم به شیوه‌ای مقابله کرده‌ایم  و دانشجویان برای مقابله با بدخواهان نظام مقدس جمهوری اسلامی در صف قدم بوده‌اند.

وی افزود: چه در روزهایی که در دفاع مقدس حماسه آفریدند و چه در مبارزه‌های دیگر قطع نامه‌های مختلفی ‌علیه کشورمان تصویب شد که در راستای به شکست رساندن نظام مقدس جمهوری اسلامی بود.

خجسته‌پور عنوان کرد: مذاکره کنندگان ایرانی با راهنمایی رهبر فرزانه انفلاب و استفاده از همه ظرفیت‌های نظام از جمله نشان دادن قدرت نظامی ما توسط سردارانی چون سردار سلیمانی و پشتیبانی مردم توانستند این اجماع جهانی را به شکست برسانند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری از مذاکره‌کنندگان به عنوان جوانان مومن و انقلابی نام برده‌اند، بیان کرد: ایران تنها کشوری است که توانسته علی‌رغم وجود قطع نامه‌هایی که می‌توانست سبب بروز جنگ شود، مانع هماهنگی کشورها و اجماع شود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان تصریح کرد: حضور قوی ایران در اپک در روزهای اخیر نیز در راستای همین روحیه شجاعت و مقاومت در برابر بدخواهان است چرا که با این تصمیمات و حضور فعال در اپک سبب کاهش شدید موقعیت عربستان شدیم بدون اینکه از دیوار سفارتی بالا برویم.

وی گفت: چراغ راه ما ولی فقیه است و ما از ولایت فقیه تابعیت محض داریم و باید مواظب باشیم جلوتر از ایشان حرکت نکنیم.

خجسته پور با بیان اینکه تورم در دوره‌ای تورم لحظه‌ای بود و اینک سرعت رشد تورم کاملا مدیریت شده است، اظهارداشت: گاهی حتی به فاصله چند ساعت قیمت‌ها افزایش می‌یافت ولی الان قیمت‌ها کنترل و با ثبات شده است.

وی افزود: بسیاری از پروژه‌های گذشته بدون کار کارشناسی و حتی مجوز ماده 215 آغاز می‌شدند و اینک میراث و خرابه آن‌ها برای ما به جای مانده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان عنوان کرد: طی سال‌های گذشته ظرفیت خوابیده‌ای مانند کشت و صنعت و بسیاری از صنایع دیگر عامل رکود در استان بود اما  اکنون با تلاش‌های استاندار لرستان بسیاری از این صنایع خوابیده و راکد راه‌اندازی شده است.

وی بیان کرد: متخصصان هلندی ده‌ها هکتار گلخانه مدرن در این مجتمع راه‌اندازی کرده‌اند و همه این موفقیت‌ها مربوط به تلاش‌های دولت تدبیر و امید و پیگیری‌های استاندار لرستان بوده است.

خجسته پور به اجرایی شدن طرح توسعه فرودگاه اشاره کرد و گفت: این فرودگاه می‌تواند تا مدت‌های مدید جوابگوی نیازهای استان باشد.

وی اظهارداشت: طرح آزاد‌راه خرم‌آباد ـ اراک و راه آهن کاملا تعطیل و خوابیده بود که اما با پیگیری‌های  استاندار لرستان  و همکاری قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) این پروژه ها آغاز به کار کردند.


منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات