رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان:

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان از دریافت مجوز ایجاد پایانه سنگ در لرستان خبر داد.

محمدرضا صفی خانی شامگاه سه شنبه در گفتگو با رسانه ها با اشاره به اینکه باید معادنی که مطالعات آنها تمام شده را به هلدینگ های سرمایه گذاری بدهیم تا صنایع فرآوری آنها را ایجاد کنند، اظهار داشت: هلدینگ سرمایه گذاری ایمیدرو در حوزه آهک در شهرستان پلدختر شروع به فعالیت کرده است.

وی با بیان اینکه واحدهای اکتشاف و فرآوری کربنات کلسیم در لرستان در سال گذشته نیمه فعال بودند، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴ واحد در شهرستان الیگودرز در این حوزه به شدت فعالیت می کنند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با تاکید بر اینکه ظرفیت های ماده معدنی تالک در لرستان بسیار خوب است، افزود: اگر بتوانیم صنایع معدنی را در کنار معادن شکل بدهیم به نتایج خوبی خواهیم رسید.

صفی خانی با اشاره به اینکه امسال ۲ واحد سنگ بری مدرن در لرستان احداث می شود، گفت: یک واحد از این سنگبری های مدرن پیشرفت ۹۰ درصد داشته و در ۲۲ بهمن ماه امسال افتتاح می شود.

وی یادآور شد: واحد سنگبری دیگر ۸۰ درصد پیشرفت دارد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان با تاکید بر اینکه با راه اندازی این واحدهای سنگبری ظرفیت بالایی در حوزه صادرات سنگ ایجاد می شود، افزود: هفته گذشته موافقت نامه ایجاد پایانه سنگ در لرستان از سوی سازمان صنعت، معدن و تجارت کشور صادر شد.

صفی خانی با اشاره به اینکه این پایانه سنگ در خرم آباد ایجاد می شود، اظهار داشت: در برنامه های بلند مدت خود نیز از تشکل های حوزه سنگ در شهرستان دورود برای ایجاد چنین پایانه ای دعوت کرده ایم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود از دعوت ۳ هلدینگ برای مطالعه پهنای فلزی استان خبر داد و گفت: قابلیت های استان باید به طرح اقتصادی تبدیل شوند و سپس به سرمایه گذاران واگذار شود.

 

منبع: مهر

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات