به رای مردم احترام بگذاریم

اصول‌گریان استان لرستان در دومین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همانند دور نخست به پیروزی قاطع دست یافتند.

به گزارش لرستان خبر، با برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در سه حوزه انتخابیه استان لرستان، سرنوشت 5 کرسی باقی‌مانده مجلس مشخص و نتایج نهایی انتخابات مجلس دهم به‌طور رسمی اعلام شد.

با پایان شمارش آرا در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی، محمد بیرانوندی با کسب 75008 رأی و محمدرضا ملکشاهی راد با کسب 63710 رأی از مجموع 177195 آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافتند و مرتضی محمودوند (لیست امید) و اعظم محمدی‌نیا(مستقل) سوم و چهارم شدند و از راهیابی به مجلس بازماندند.

در حوزه انتخابیه شهرستان بروجرد نیز عباس گودرزی با کسب 47156 رأی و علاءالدین بروجردی با کسب 41323 رأی به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند و هادی مقدسی با اخذ 35514 رأی به‌عنوان نفر سوم و فاطمه مقصودی با اخذ رأی 29118  به‌عنوان نفر چهارم از راه‌یابی به مجلس شورای اسلامی بازماندند.

در حوزه انتخابیه دورود و ازنا نیز مجید کیان پور با اخذ 45555 رأی از مجموع 89244 آرای صحیح مأخوذه به مجلس راه یافت و پس از وی حسین گودرزی با 43 هزار رأی نفر دوم شد.

ثبت نام 307 کاندیدا برای انتخابات مجلس در لرستان

برای دهمین دور انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان لرستان 307 نفر ثبت نام کردند که بعد از انصراف و جابه‌جایی در نهایت 168 کاندیدا برای 9 کرسی مجلس به رقابت پرداختند که در دور اول انتخابات که در هفتم اسفندماه سال 94 برگزار شد تکلیف 4 کرسی مشخص و برای 5 کرسی دیگر نیز 10 نفر در دور دوم انتخابات با هم رقابت کردند.

در دور اول انتخابات مجلس شورای اسلامی در لرستان نمایندگان حوزه‌های انتخابیه کوهدشت و رومشکان، الیگودرز، سلسله و دلفان و پلدختر مشخص شدند به‌ طوری‌که در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان الهیار ملکشاهی، در حوزه انتخابیه الیگودرز محمد خدابخشی در حوزه انتخابیه سلسله و دلفان علی رستمیان و در حوزه انتخابیه پلدختر حمیدرضا کاظمی به مجلس دهم راه یافتند.

انتخابات در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی، بروجرد و دورود وازنا به دور دوم کشیده شده و در دهم اردیبهشت‌ماه چهار کاندیدا از حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی، چهار کاندیدا از حوزه انتخابیه بروجرد و دو کاندیدا از حوزه انتخابیه دورود و ازنا باهم رقابت کردند.

در دور نخست انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی محمد بیرانوندی با 52 هزار و 883 رأی، محمدرضا ملکشاهی راد با 32 هزار و 108 رأی، اعظم محمدی نیا با 31 هزار و 852 رأی و مرتضی محمودوند با 30 هزار و 14 رأی به دور دوم راه پیدا کردند.

در حوزه انتخابیه دورود و ازنا نیز حسین گودرزی و مجید کیان‌پور به دور دوم دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه پیدا کردند.

گرایش سیاسی 9 منتخب مردم لرستان در مجلس دهم

با برگزاری دور دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در 10 اردیبهشت تکلیف 5 کرسی باقی‌مانده نیز مشخص‌ شده به‌ طوری‌که در حوزه انتخابیه خرم‌آباد و دوره چگنی محمد بیرانوندی با گرایش اصلاح‌طلبی و محمدرضا ملکشاهی‌راد با گرایش اصولگرایی به مجلس دهم راه یافتند.

در حوزه انتخابیه بروجرد عباس گودرزی و علاءالدین بروجردی با گرایش اصول‌گرایی منتخب مردم شدند؛ در حوزه انتخابیه سلسله و دلفان علی رستمیان با گرایش مستقل و در حوزه انتخابیه دورود و ازنا مجید کیان‌پور با گرایش اصولگرایی به دهمین دوره مجلس شورای اسلامی راه یافتند.

پیروزی قاطع اصول گرایان لرستان درا نتخابات مجس دهم

محمد خدابخشی منتخب مردم الیگودرز و حمیدرضا کاظمی منتخب مردم پلدختر نیز هر دو با گرایش‌های اصول‌گرایی راهی مجلس دهم شدند؛ در حوزه انتخابیه کوهدشت و رومشکان نیز الهیار ملکشاهی با گرایش اعتدال باردیگر منتخب مردم شد.

بدین ترتیب سرنوشت دهمین دوره انتخابات مجلس در لرستان با پیروزی قاطع اصول‌گرایان به پایان برسد و اصول‌گرایان 6 نماینده، اصلاح‌طلبان یک نماینده، اعتدال یک نماینده و مستقل نیز یک نماینده راهی بهارستان کردند.

انتهای پیام/

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید
 • ناشناس

  دکتر بیرانوندی با رای ایل بزرگ بیرانوند بالا اومد وگرنه صد درصد تمام نمایندگان لرستان اصولگرا هستن چون مردم لرستان ولایتمدارند

  • ناشناس

   مگه اصلاح طلب ولایت مدار.نیست؟؟؟
   لطفا این حرفا رو نزنید

 • دوستى

  من به عنوان يک اصولگرا به صيدمخون راى دادم چون مسيرش روازفتنه گران وطن فروش جداکرد.ايشالا تومجلس فقط به فکرخدمت به مردم باشه.وسربازخوبى واسه رهبرعزيزمون باشه.

  • سینا.خ

   شایدم از ترس و همچین شخصیتی به درد وکیل ملت بودن نمیخوره

 • باربد

  همین کارارو کردیم بهمون میگن لر آخه آدم حسابی اصولگرا چ ربطی ب ولایتی داره تاسف آوره انتخابات استانتون

 • بی نام

  اصلاح طلبان باپیروزی قاطع دردوردوم دهن دلواپسان روبستند.41 کرسی از 68 کرسی.واصولگرایان فقط 17 کرسی روبدست اوردن.بقیشم مستقل بودن.درود برمردم فهیم ایران که عاقلانه انتخاب کردند.دروود

 • حامد

  در جواب جناب بی نام باید گفت دلواپسیم و سر این دلواپسی میمونیم دلواپسیم چون به آمریکا اعتماد نداشتیم و معلوم شد کی فهیم تره در این قضیه الان هم دلواپس آقای روحانی هستیم که بیشتر از این به حیثیت نظام ضربه نزنه
  اما اینکه فرمودید اکثریت دور دوم اصلاح طلب هستند خب خودتون هم میدونید اشتباهه حالا شما دوست داری باور کن از این به بعد دلواپس شما هم میشیم
  ما دلواپس امثال حضرات آفریده شدیم!!!

  • وجدان حامد

   من وجدان حامدم
   حامد دست خودش نیست از بچگی ایطور بار اومده.
   من بهش ميگم هر اصلی، اصلاح می خواهد و نباید به اصل پایبند بود چون دنیای ما دنیای ثابتی نیست الانم دلواپسیش برا اینکه که چشماشو بسته و فقط داره گوش ميده و کفایت میکنه

 • علی

  با سلام و احترام آقای بیرانوند توی این چهار سال فقط باید گوش کنه به حرف ملشکاهی راد و چهار سال فقط بیاد و بره و هیچ حرف نزه چون بلد هم نیست حرف بزنه

 • ماسوری

  بنظر بنده کسی که فقط توی مجلس به رای وی نیاز دارن دردی دوا نمیکنه برا این دیار جا مانده از پیشرفت و توسعه آقای 3مخو بزرگترین .... را با حضور در انتخابات در حق این دیار انجام دادن

  آخه مرد حسابی مردم خرم اباد همیشه یه سوژه برا .... می خوان که این بارقرعه به نام .... افتاد

  شما حتی به فکر اقوام خود نبودید که بعد از این چطور بین مردم زندگی کنن چون اگر عمری بود میبینید شما چهارسال دیگه مث آقا محمدی حتی روی بازگشت به این شهر را ندارید اما فامیلها و اقوام تو کجا باید بروند.

  واقعا متاسفم برای این انتخاب

 • همشهری

  این باربد که بیشتر اسمش شبیه عروسکه چی چی بهش میگن ...باربی.. که به نام لر توهین میکنه مگر احمق خان باربد...لر بودن بجز افتخار ومیهن پرستی ومهمانوازی ودینداری وشرافت چیزی کم داره ما به لرستان وهمه لرها وکردهای دنیا افتخارمی کنیم واصولگرایی ذاتی است در این استان ولایتمدارتحمل نداری چرا توهین می کنی باربی

نظرات