تخولات میدانی جبهه مقاومت؛

سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی عراق با تشریح آخرین دستاوردهای نبرد مستمر با تروریست‌های تکفیری از هلاکت بیش از 900 داعشی در مرحله دوم عملیات لبیک یا رسول الله(ص) خبر داد.

به گزارش لرستان خبر، "احمد الاسدی" سخنگوی شورای الحشد الشعبی (نیروهای داوطلب مردمی) عراق تأکید کرد نیروهای داوطلب مردمی بیشترین بار مسئولیت را در نبردها علیه باندهای تروریستی داعش بر دوش دارد، زیرا برای آزادسازی خاک، پاکسازی و کنترل آن پس از آزادی فعالیت می‌کند.

 

 

الاسدی که در یک کنفرانس مطبوعاتی سخن می‌گفت، افزود بار سنگین مسئولیت در نبردهای کنونی در استان‌ صلاح‌الدین بر دوش نیروهای شجاع داوطلب مردمی است، زیرا بر مشارکت در عملیات نظامی و پاکسازی سرزمین از داعشی‌ها تکیه می‌کنند.

 

 

وی اعلام کرد نیروهای شجاع داوطلب مردمی حدود 1500 کیلومترمربع از اراضی بیجی را پس از پاکسازی از لوث تروریست‌های داعشی در کنترل خود دارند و همچنان برای نبرد کامل آزادسازی صلاح الدین آماده‌اند و برای مشارکت در عملیات آزادسازی موصل هم در آماده‌باش کامل هستند.

 

 

سخنگوی نیروهای داوطلب مردمی با متمایز خواندن  عملیات لبیک یا رسول الله(ص) و سرعت اجرای آن تصریح کرد نیروهای داوطلب مردمی توانستند خلأها و شکاف‌هایی را که داعشی‌ها با سوء استفاده از شرایط در سامراء در منطقه العباسیه ایجاد کردند، پر کنند و به منطقه سیلو برسند به‌طوری که نیروهای امنیتی در آن مناطق متمرکز شده‌اند و این نیروها، داعشی‌ها را از تمام طرف‌ها در محاصره خود قرار داده آنها را تار و مار کردند.

 

 

بر اساس گزارش الفرات، وی با ناکافی خواندن بودجه اختصاص یافته به نیروهای داوطلب مردمی برای تأمین نیازهای غذایی و تسلیحاتی آنها گفت نیروهای داوطلب مردمی در حال حاضر به رویارویی و نبرد مستقیم با داعشی‌ها دست می‌زنند.

 

 

الاسدی با اشاره به پیروزی در عملیات لبیک یا رسول الله در مرحله دوم آن تأکید کرد خسارت‌ها و تلفات سنگینی به تروریست‌های داعشی وارد شد که این میزان فراتر از حجم تلفات و خسارت‌های آنها در تمام نبردهاست به‌طوری که تعداد تلفات داعشی‌ها به 920 کشته رسیده است که این آمار غیر از اجسادی است که داعشی‌ها آنها را عقب کشیدند. همچنین در این نبرد،‌ ده‌ها داعشی اسیر شدند.

 

 

این سخنگو تصریح کرد نبرد الانبار مرکزی و محوری است و ما تمام مقدمات را از چند ماه پیش آماده کرده‌ایم و در این زمینه هماهنگی کاملی با نیروهای امنیتی اعم از هوایی و زمینی داریم.

 

 

وی افزود شواهد و دلایل کافی درباره حضور نیروهای داوطلب مردمی در الانبار از جمله نبردهای الصقلاویه، محاصره فلوجه، الجسر الیابانی و الثرثار وجود دارد.

 

 

الاسدی تصریح کرد: هفته‌های آینده شاهد پاکسازی کامل الرمادی از لوث داعشی‌ها خواهیم بود و شرایط آب و هوایی هم به نیروهای شجاع مردمی برای نبرد کمک کرده است.

منبع: تسنیم

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات