رئیس پلیس فتا لرستان:

لرستان خبر: رئیس پلیس فتا استان لرستان گفت: یک رمال که با اغفال مردم ساده‌لوح درآمدزایی می‌کرد، در خرم‌آباد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش لرستان خبر، فرهاد ابدال‌چگنی عصر امروز در جمع خبرنگاران در خرم‌آباد اظهار داشت: یک رمال و کلاهبردار در خرم‌آباد شناسایی و دستگیر شد.

 

وی افزود: مأموران پلیس با استفاده از فعالیت‌های محسوس و غیرمحسوس اقدام به شناسایی یک رمال و فالگیر کردند که با اغفال مردم ساده‌لوح درآمدزایی می‌کرد.

 

رئیس پلیس فتا لرستان بر لزوم مقابله با رمالی و فالگیری با تقویت باورهای دینی و فرهنگ‌سازی در جامعه تأکید و عنوان کرد: این متهم پس از دستگیری برای سیر مراحل قانونی و تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شد.

 

وی تصریح کرد: کلاهبرداران به راحتی دروغ را در بسته‌های زیبایی در فیس‌بوک تحویل افراد ساده‌لوح می‌دهند و از این طریق آن‌ها را اغفال می‌کنند.

 

چگنی ضمن تأکید بر این‌که نباید به تبلیغات و فالگیری اینترنتی اعتماد کرد، بیان کرد: با توجه به افزایش تبلیغات گسترده رمالی و دعانویسی در فضای سایبری، این موضوع در دستور کار پلیس فتای لرستان قرار گرفته است.

 

وی خاطرنشان کرد: اعتیاد به فال، کلاهبرداری، ایجاد مشکلات روحی، نابودی بنیان خانواده، اخاذی، فساد اخلاقی، ضررهای مالی و جانی و ترویج شیطان‌پرستی از جمله تبعات اعتماد به آموزش‌های فالگیری و تبلیغات آن در اینترنت است.

 

رئیس پلیس فتا لرستان گفت: افراد فالگیر و دعانویس با بهره‌گیری از خرافه و اغفال و فریب مردم، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

 

انتهای پیام/پ

 

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات