یک ماهی‌گیر که بیش از یک سال در اقیانوس آرام سرگردان بود، به‌طور معجزه‌آسایی زنده ماند.

 

اقیانوس

 یکی از روزهای نوامبر 2012، یک ماهیگیر به‌نام سالوادور بی‌توجه به شرایط آب و هوایی اعلام شده، با قایق 25فوتی فایبرگلاس خود راهی دریا شد.

 

اما به‌علت ازدیاد ماهی‌گیری در امتداد ساحل مکزیک، ماهی زیادی برای صید وجود نداشت، لذا ماهی‌گیر ماجراجو برای صید ماهی 120 مایل دورتر شد. از قضا آن روز همراه همیشگی سالوادور نبود و به‌عوض، وی یک دستیار بی‌تجربه 22ساله را با خود راهی کرد. آنها طی یک ساعت تعداد زیادی ماهی و چند کوسه صید کردند.
 
 
مردی که 14 ماه در اقیانوس گم شد + تصاویر
 
 
با شروع طوفان به‌ناگاه موتور قایق آنها از کار ایستاد، ولی پس از گیر افتادن در این مخمصه خطرناک و 14 ماه سرگردانی روی اقیانوس آرام، به‌طور معجزه آسایی سالوادور زنده ماند. پس از اینکه وی توانست خود را به جزایر مارشال شمال شرق استرالیا برساند، مشخص شد که 7000 مایل از مقصد خود دور شده است.
 
 
مردی که 14 ماه در اقیانوس گم شد + تصاویر
 
 
با پایان طوفان 16روزه و آن هیاهوی اقیانوس، آنها حدود 300 مایل از ساحل دور شده بودند و دیگر توسط گروه نجات و جستجوی ساحل مکزیک، قابل شناسایی نبودند به‌طوری که همه فکر می‌کردند آنها در دریا غرق شده‌اند. در این مدت آنها هرچیزی که دم دستشان می‌آمد، می‌خورند که فقط زنده بمانند، از آشغال‌های روی سطح اقیانوس و موجودات دریایی گرفته تا خوردن ناخن‌ها  و انگشتان خود.
 
 
مردی که 14 ماه در اقیانوس گم شد + تصاویر
 
 
اما دستیار 22ساله سالوادور نتوانست دوام بیاورد و پس از 4 ماه مرد. سالوادور هرروز افسرده‌تر می‌شد و فکر می‌کرد چیزی به پایان زندگی‌اش نمانده است، اما پس از 438 روز به‌طور معجزه آسایی به ساحل رسید، اکنون داستان زندگی او توسط یک رمان‌نویس آمریکایی در حال نوشته شدن است.
 

 منبع: باشگاه خبرنگاران

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات