بابک زنجانی گفت: شیخ اماراتی آدم سیاسی و بزرگی است و من نمی‌توانم بگویم به دادگاه بیاید، شما از طریق ویدئو کنفرانس به صورت غیر علنی هر سوالی دارید بپرسید.

بابک زنجانی در ادامه دفاعیات خود در دهمین جلسه رسیدگی به پرونده فساد نفتی، گفت: آقایان اعلام کردند که من جواب تلفن‌هایشان را نمی‌دادم و حواله ایران دیر به حسابشان می‌رسیده، اگر ناراضی بودید چرا ۵ شهریورماه ۹۱ در بانک مالزی من حساب باز کردید؟ آدم که با یک شخص بد کار نمی‌کند.

 

وی خطاب به نمایندگان بانک مسکن گفت: من اصلاً از شما هیچ ملکی نمی‌خواهم چرا که از آن املاک، ملک شهرک غرب را به آقای (ث) داده‌اید، یکی را یکی از ارگان‌ها گرفته و یکی را آقای (ل) در آن نشسته، مگر من می‌توانم دنبال این‌ها بروم؟ شما هم نمی‌توانید سند بزنید.

 

وی ادامه داد: یکی از املاکی که معرفی کردم، ملک امیرآباد است که بانک تجارت هم طلبکارش است، من نمی‌گویم پول را به جایی بدهید، به خودم ریجکت کنید.

 

متهم نفتی ادامه داد: قرار شد من مدارکی را ارائه کنم که ۱۵ میلیارد یورو را از شیخ اماراتی گرفتم.

 

وی ادامه داد: در تجارت، آدم‌هایی به اعتبار با هم کار می‌کنند چرا که اگر این اتفاق نبود وزارت نفت هم یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو از حسابش را به حساب من واریز نمی‌کرد.

 

وی با بیان اینکه شیخ حشر آدم سیاسی و بزرگی است، گفت: من نمی‌توانم به او بگویم به دادگاه ایران بیا و حرف بزن، او شاید قید پولش را بزند ولی وارد این حاشیه‌ها نمی‌شود.

 

وی خطاب به قاضی گفت: شما هماهنگ کنید تا شخصی که مورد اطمینان دادگاه است با شیخ در امارات ملاقات کرده و جلسه‌ای بگذارد، اگر نه از طریق ویدئو کنفرانس به صورت غیر علنی خودتان با او حرف بزنید و هر سوالی دارید بپرسید، من کار بیشتری نمی‌توانم انجام دهم.

 

بابک زنجانی در واکنش به این صحبت که می‌گویند پول‌هایش فاقد منشأ است، گفت: من سوالم این است که اگر آدم بی منشأیی هستم چگونه شرکت HK ۱.۵ میلیارد یورو به من داد؟ حتی اگر من آدم بی پشتوانه‌ای هم باشم امروز در دو مرحله ۴ هزار میلیارد تومان از اموال من را به نفت داده‌اید، اگر من منشأ نداشتم چگونه این کار را انجام داده‌اید؟

 منبع:فارس
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات