رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت گفت: انتخابات شوراها نباید سیاسی و با لیست های سیاسی بسته شود چرا که این مدیریت شهرها را سیاسی می کند.

  پرویز سروری رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت صبح امروز پنجشنبه در اولین همایش سراسری خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت که در تالار آدینه برگزار شد، اظهار داشت: برای کار بزرگی که در کشور صورت خواهد گرفت به یک همزبانی مشترک و عملکرد منسجم نیاز داریم و این یک اقدام بسیار مهم و حیاتی است و نیازمند این است که در این راستا با یک انسجام کاملا دقیق عمل کنیم.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با تاکید بر اینکه به تعبیری که مقام معظم رهبری فرمودند، امروز کشور در شرایط تهدید و در شرایط فرصت در اوج قرار دارد، تصریح کرد: هم تهدیدها از طرف دشمن در اوج قرار دارد و هم فرصت ها به اوج رسیده و این مسئله بسیار مهمی است.

وی بر اساس به تاریخ ۳۴ ساله انقلاب اسلامی اشاره و اضافه کرد: ما تقریبا در هیچ زمانی چنین ویژگی ای را نداشتیم.

سروری با بیان اینکه خاصیت در اوج تحریم و اوج فرصت امیدبخش و خطرآفرین است، یادآور شد: اگر تهدیدها بتواند بر فرصت ها غلبه یابد و فرصت ها نیز موقعیت شناسی نشوند و آرایش منظم و مناسبی در مقابل تهدیدها داشته باشند، تهدیدها فرصت ها را می بلعد.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت اضافه کرد: در چنین شرایطی کشور با مخاطرات بسیار جدی مواجه خواهد شد؛ نتیجه این خواهد شد که تلاش ۱۴ قرن مؤمنین برای رسیدن به این نقطه از بین خواهد رفت و دیگر شاهد توسعه فرهنگ قدرتمند انقلاب اسلامی در دنیا نخواهیم بود.

وی با تاکید بر اینکه جبهه سازشکار در کشور در کنار نظام استکباری، صهیونیست ها و عوامل مزدور رژیم سابق در این صورت مدیریت کشور را در دست خواهند گرفت، افزود: این خسارت ها به غفلتی باز می گردد که ممکن است نیروهای انقلاب در عدم درک و مدیریت فرصت ها برای غلبه تحریم ها صورت دهند.

سروری با بیان اینکه امروز وقتی می گوئیم تحریم ها در اوج است یعنی نظام استکباری تمام ظرفیت های خود را برای متوقف کردن آهنگ خوش آهنگ پیشرفت در کشور به میدان آورده است، اظهار داشت: تهدیدهایی که امروز در ایران وجود دارد شاید در تاریخ تهدیدها نمونه دومی نداشته باشد چرا که تمام ظرفیت های نظام استکبار به پای تحریم ها گسیل شده است.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با تاکید بر اینکه اقدامی نبوده که نظام استکبار به ذهن شان برسد و آن را انجام ندهند، یادآور شد: تحریم هایی از بُعد صادرات، واردات نظام پولی و نظام بانکی صورت می گیرد و آنها اعتبار بین المللی خود را حاضرند نابود کنند اما این روند را ادامه دهند و تحریم ها را از فضای خود به کشورهای متعامل با جمهوری اسلامی نیز منتقل کرده اند.

وی اضافه کرد: یعنی اگر کشوری در این پارامترها با ایران تعاملات اقتصادی داشته باشد، آنها نیز مورد تحریم قرار می گیرد و در واقع دایره وسیعی را تشکیل دادند تا هر روز برای جمهوری اسلامی مشکل ایجاد کنند و به ظرفیت های کشور اجازه ندهند برای رسیدن به نقطه پیشرفت و شکوفایی تحریک شود و این همه در صورتی است که فرصت هایی که امروز به دست آورده ایم، ندیده ایم.

سروری بر همین اساس یادآور شد: فرصت هایی که امروز در کشور ایجاد شده، قابل قیاس با شرایطی که در گذشته کشور داشته است، چه قبل و چه بعد از انقلاب نیست؛ امروز کشور در شرایطی است که می تواند به دنیا اعلام کند در شرایط فشار و سختی ها رشد علمی نظام جمهوری اسلامی ۱۱ برابر رشد علمی دنیاست.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت اضافه کرد: امروز ما توانسته ایم قدرت نظامی و قدرت تکنولوژی غرب را به باتلاق بکشیم؛ جریان حزب الله و حماس از جریاناتی بود که نشان داد قدرت نظامی دنیا با مدل جمهوری اسلامی به گل فرو می رود.

وی با تاکید بر اینکه امروز آمریکا و اسرائیل دست برتر را در منطقه ندارند، گفت: آنها می دانند اگر کوچکترین تحرکی کنند، امروز دیگر مسلمانان با روش های گذشته در مقابل آنها قرار نمی گیرند، بلکه مدلی را در تبیین بازدارندگی طراحی کردند که این مدل می تواند در مقابل ماشین جنگی دشمن قرار گیرد.

سروری افزود: اینکه جمهوری اسلامی می تواند نقطه نقطه کشورهای تهدیدآمیز را مورد حمله قرار دهد و مقابله به مثل کند، ناشی از قدرت بازدارندگی است که امروز به واسطه مدیریت نظام بر تهدیدها و تحریم ها صورت گرفته و ما در شرایط بسیار تعیین کننده قرار گرفتیم.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب فرمودند ما در مقابل یک پیچ بزرگ تاریخی هستیم، گفت: خاصیت تحریم در اوج و فرصت در اوج این است که هر کدام کوچکترین غفلتی کنند، دیگران او را خواهند بلعید؛ اگر فرصت ها درست مدیریت شود، تهدیدها زایل خواهد شد و آن زمان شاهد فروپاشی تمدن غرب هستیم و جمهوری اسلامی گام های پیشرفت خود را به صورت جدی تری برمی دارد.

وی با تاکید بر اینکه بزرگترین فرصتی که بعد از انقلاب به جمهوری اسلامی داده شده ظهور اصولگرایی یعنی قرار گرفتن نیروهای انقلاب در یک برنامه و تفکر منسجم در عرصه های مختلف بود، افزود: ظهور اصولگرایی در سال ۸۲ فرصت بزرگی بود که انقلاب بدست آورد و این نور اصولگرایی، ظلمتی که اصلاح گراها در کشور حاصل کردند زایل کرد و امید را به کشور بازگرداند.

سروری اضافه کرد: اصولگرایی نگاه غرب محوری که در کشور داشت حاکم می شد کنار زد و توانست امیدی را برای ایجاد فرصت های مناسب برای پیشرفت و انسجام نیروهای انقلاب و تبیین مجدد گفتمان انقلاب اسلامی مقاومت و امام (ره) بوجود آورد.

وی اظهار داشت: حلقه های انحرافی امروز تمرکز خود را برای تضعیف و تسخیر روحانیت و مرجعیت بکار گرفته و حجاب را تحت عناوین مختلف زیر سؤال می برد.

وی افزود: امروز ۲ مدل مبارزه با اسلام، روحانیت و مرجعیت و حجاب می بینید. یک نگاه، نگاه سکولاریستی است که غربی ها و غرب محورها دارند و یک گروه مرتجعانه ای است که تحت عنوان امام زمان و مذهب با خود مذهب و فرهنگ غنی اسلام مبارزه می کنند.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با بیان اینکه امروز فرآیندی که پیر استعمار انگلیس، بعد از قضیه تنباکو طراحی کرده چندین بار با اشکال مختلف در مقابله با اسلام ناب انجام داده است، گفت: به همین دلیل است که در مقابل مدلی که جمهوری اسلامی تحت عنوان تقریب مذاهب طراحی کرده مدل تفریق مذاهب از سوی استکبار جهانی شکل گرفته می شود تا مانع وحدت شیعیان و اهل تسنن و فرق های مختلف اسلامی شوند، چرا که نظام جمهوری اسلامی هدف و دشمن اصلی را آمریکا فرض می کند و اتحاد مسلمین را در مقابله با دشمن اصلی به عنوان استراتژی خود قرار می دهد و آمریکا نیز توسط عوامل مزدور تلاش می کند که با تفریق مذاهب اسلامی مبارزه مسلمانان با آمریکایی ها را تبدیل به مبارزه با خودی ها کنند.

سروری ادامه داد: امروز شاهد این هستیم که ظرفیت مسلمانان که برای به قدرت رساندن به اسلام تعریف شده برای ساقط کردن همدیگر به کار گرفته می شود و تمایلات ضد مذهبی ایجاد می شود تا دشمن از این حاشیه امنیت بتواند استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه ما در برابر همه خواسته های تحت محور دشمن صاحب یک جریان مبارکی در کشور هستیم، تصریح کرد: امروز ما شاهد این هستیم که رفته رفته موضوع چپ و راست یعنی اصولگرایی و اصلاح گرایی در کشور به محاق می رود و مدل جدید امروز از آرایش های سیاسی در کشور در حال شکل گیری است و امروز دیگر نمی توان گفت که اصولگرا و اصلاح طلب، بلکه باید گفت جبهه مقاومت و جبهه سازش؛ یعنی شاید کسانی که در جبهه مقاومت قرار داشته باشند فردی اصلاح طلب باشد و برعکس افرادی نیز شاید در جبهه سازش قرار بگیرد که مدعی اصولگرایی باشند اما دم از مذاکره با آمریکا، و ارزش های انقلابی را نادیده بگیرند.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت اضافه کرد: جبهه مقاومت و جبهه سازش سبب از بین رفتن مرزها شده و آن چیزی که آمریکا الان چند سال است که بر روی آن برنامه ریزی کرده این مدل جمهوری اسلامی همه امیدهای آنها را به ناامیدی تبدیل کرده است.

" در جبهه مقاومت ما صاحب حضور حزب الله شیعه و حماس سنی هستیم و این دو در کنار هم و با یک مدل در مقابل نظام سلطه ایستاده اند؛ در خود منطقه هم ما می بینیم که جبهه مقاومت و سازش شکل می گیرد. این جبهه گیری ها به گونه ای است که حتی در درون جریاناتی که مدعی مقاومت هستند نیز وجود دارد به طور مثال حماس در جنگ ۸ روزه دو پدیده مقاومت و سازش شکل می گیرد"

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با بیان اینکه در جریان بیداری اسلامی نیز نگاه مقاومت و سازش، نگاه قالبی می شود، گفت: جبهه مقاومت و سازش مسئله مبارکی است که در کشور شکل گرفته و به همین دلیل است که ما معتقدیم موضوع ساماندهی جبهه مقاومت باید در دستور کار نیروهای انقلاب قرار بگیرد تا بتوانیم با این فرآیند نیروهای انقلاب را به جهت های پیش برنده حرکت دهیم.

سروری تاکید کرد: تجلی مقاومت بر سازش در مفاهیمی مثل مذاکره با آمریکا، حقوق هسته ای، فرهنگ لجن آلود غرب، اتصال و تعامل با دنیا با حفظ هویت اسلامی ایرانی است و من فکر می کنم نکته ای که امروز با آن مواجه هستیم مسئله اصلی امروز ما و دشمن طراحی کرده که مسئله انتخاباتی سال ۹۲ را تبدیل کند با متوقف کردن ماشین پرتحرک پیشرفت اسلامی در کشور.

وی با تاکید بر اینکه دشمنان کانون بیداری اسلامی را ایران می دانند، گفت: دشمنان برای اینکه بتوانند جلوی ترویج بیداری اسلامی را بگیرند، می خواهند به کانون بیداری اسلامی ضربه بزنند و بهترین ابزار و وسیله برای ضربه زدن به کانون این جبهه مقاومت، انتخابات ۹۲ است.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با اشاره به تلاش گسترده دشمن برای عدم شکل گیری آرامش در کشور است، اظهار داشت: دشمنان می خواهند اتفاقاتی که در سال ۸۸ رخ داد را به قبل از انتخابات سال ۹۲ منتقل کنند و تمام تلاش امروز استکبار این است که آن اغتشاشاتی که در سال ۸۸ شکل گرفت به قبل از انتخابات سال ۹۲ انتقال یابد و آرامش در کشور نباشد و انتخابات امنیتی شود و با همین ترفند مشارکت مردم کاهش یابد و زمینه برای هجوم گسترده علیه انقلاب اسلامی فراهم شود.

سروری تاکید کرد: تمرکز دشمن برای ضربه زدن به جمهوری اسلامی بر روی این نقطه معطوف شده که می تواند این نقطه یعنی انتخابات سبب پیشرفت و فرصت های ایران باشد و اگر ما بتوانیم انتخابات را با قدرت، صلابت، برنامه و با فرهنگ استقلال، آزادی و جمهوری سالامی جلو ببریم این بزرگترین فرصت برای از بین بردن تهدیدها خواهد بود.

وی معتقد است که دشمنان جمهوری اسلامی امروز خسته شده و فقط تلاش در شادمان نشان دادن خود دارند و به گفته وی مشکلات اقتصادی و فشارهای اقتصادی دشمنان را به مرحله ای رسانده که دیگر نمی تواند این اقدامات خصمانه را علیه جمهوری اسلامی ادامه دهد.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با بیان اینکه فشارهای دشمن تا انتخابات ۹۲ ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: اگر انتخابات درست مدیریت شود و نیروهای انقلاب از این انتخابات سرافراز بیرون بیایند، مطمئن باشید که سقوط تهدیدات دشمن شکل می گیرد و به همین جهت انتخابات ۹۲ یک جهاد است و باید همه نگاه جهادی داشته باشیم و نگذاریم جبهه ای که در داخل و خارج برای التهاب سازی فضای کشور شکل داده اند، موفق شود.

سروری ادامه داد: عده ای در داخل تحت عنوان انحراف سعی در بازسازی مجدد فتنه ۸۸ دارند و با طیف های مختلفی در جبهه ضد انقلاب تماس گرفتند و برای اولین بار نیز جریاناتی که در ظاهر با هم مخالفند و پوزیشن مخالفت داشتند، امروز کنار هم می نشینند به عنوان مثال منافقین و سلطنت طلبان که با هم مخالف بودند، امروز کنار هم می نشینند.

وی با بیان اینکه عده ای درون کشور عامدانه و یا غیر عامدانه در پازل دشمن قرار گرفته اند، گفت: این عده همان کاری را انجام می دهند که دشمن می خواهد اما رهبر معظم انقلاب همه تلاش خود را کرده تا فضای کشور آرام باشد؛ اصولگرایانی که مدعی ولایتمداری، حرکت در چارچوب نظام هستند، نباید شاهد اختلاف در بین آنها باشیم.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با بیان اینکه نیروهای انقلاب برای انتخابات ابتدای بدی را رقم زدند، گفت: ما ابتدا شاهد تکثر بسیار گسترده بین نیروهای انقلاب بودیم چه در بُعد ریاست جمهوری و چه در بُعد شوراها؛ در عرصه به این مهمی اصولگرایان نباید با تکثر سبد رأی شان را مورد تقسیم گسترده قرار دهند.

سروری ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر شورای ائتلافی بین اصولگرایان راه افتاده است و ۳ تن از اصولگرایان که ظرفیت بالایی دارند به توافقات خوبی رسیده اند و شورای ائتلاف برنامه های مختلفی برای پس از انتخابات و بعد از انتخابات دارد.

وی با بیان اینکه تاکنون مدل اصولگرایان برای انتخابات فقط پیروزی بوده است، اظهار داشت: الان شورای ائتلاف می گوید ما باید برنامه ریزی کنیم برای اینکه یک گزینه معرفی شود تا به پیروزی رسید و بعد نیز نیروها را تجمیع کنیم برای اینکه این پیروزی استمرار داشته باشد.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با تاکید بر اینکه ما در حال مدیریت کردن فضای متکثر ثابت هستیم، تصریح کرد: بسیاری از گزینه هایی که اعلام کردند ما کاندیدا می شویم این قول را هم داده اند که اگر احساس کنند فضا به نحوی برای گزینه خاص مساعدتر بود به نفع وی کنار بروند.

سروری در عین حال گفت: به قول یکی از دوستان دعا می کنیم که خدا احساس تکلیف را از برخی اصولگرایان بگیرد و بجای آن احساس نیامدن به آنها عطا فرماید.

وی اظهار داشت: در دوره های گذشته انتخابات شوراها ظرفیت نیروهای انقلاب به نیروهای اصولگرایان با هم بسیج می شدند تا این انتخابات را مدیریت کنند؛ ما یک روز خدمت آقای حداد عادل بودیم که آقای حداد عادل گفتند ما همیشه ۹ ماه پس از انتخابات هفته ای دو جلسه فقط در منزل بنده برای انتخابات شورا داشتیم. اما حالا همه آنهایی که در آن زمان دور هم جمع شده بودند امروز رقیب یکدیگر شدند و بنابراین انتخابات شوراها مغفول مانده.

سروری با تاکید بر اینکه باید برنامه ریزی کنیم و اجازه ندهیم انتخابات شوراها به محاق برود، گفت: تمرکز اصلاح طلبان بر روی انتخابات شوراهاست چرا که اصلاح طلبان حضورشان در انتخابات ریاست جمهور محتمل است اما در انتخابات شوراها قطعی است. بنابراین گزینه های مؤثر آنها نمی تواند در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند و اگر بخواهند زمینه ظهورشان را فراهم کنند باید اعلام توبه کنند که با این کار نیز ظرفیت اجتماعی و بدنه اجتماعی را از دست می دهند.

وی ادامه داد: شورای نگهبان فتنه و انحراف رصد می کند و اجازه نمی دهد بالاترین سمت پس از رهبری شخصی قرار بگیرد که تفکراتش با چارچوب های انقلاب اسلامی همخوانی نداشته باشد.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با بیان اینکه اصلاح طلبان ابتدا آماده حضور مؤثر در انتخابات شوراها هستند تا بتوانند پس از آن کرسی های مجلس را کسب کنند، گفت: یکی از رهبران اصلاح طلب اعلام کرده که باید به استراتژی سنگر به سنگر برگردند و نیروهای خود را متمرکز بر نیروهای شوراها کنند.

سروری با تاکید بر اینکه انتخابات شوراها نباید سیاسی و با لیست های سیاسی بسته شود، اظهار داشت: شوراها اگر سیاسی شوند مدیریت شهرها را سیاسی می کنند درحالی که شهرها باید در مسیر آبادانی و نشاط قرار بگیرد و ما نباید در این انتخابات ریاست جمهوری شوراها را سیاسی کنیم.

وی با بیان اینکه مطالبات اجتماعی باید ساماندهی شود، گفت: ما در پدیده هایی مثل اعتیاد و غیره باید به گونه ای در شهرها عمل شود که در خصوص این مطالبات به مجموعه های اجرایی و تصمیم گیر فشار وارد شود و آنها برای راه حل آن چاره ای اندیشیده کند.

رئیس تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت با بیان اینکه این تشکل صرفا نباید مصرف انتخاباتی داشته باشد، گفت: نگاهمان نباید به شوراها یک نگاه انتخاباتی باشد هرچند که به ایستگاه انتخابات خوردیم و باید انتخابات را مدیریت کنیم. اما باید این مجموعه به گونه ای ساماندهی شود که پس از پیروزی به اتاق فکر تبدیل شود و بتواند بعدها جوابگوی مردم باشد.

سروری از تشکیل شورای مرکزی استانی تشکل خدمتگذاران آبادانی و پیشرفت خبر داد و گفت: در همه استان ها بجز ۳ استان، شورای مرکزی شکل گرفته و دبیران اجرایی معرفی شده اند.

وی با تاکید بر اینکه کاندیدای مورد حمایت ما در شورای شهر باید صلاحیت لازم را داشته باشند، گفت: کسانی که در فتنه سال ۸۸ نقش داشتند و یا اینکه با انحراف دم خور هستند مورد قبول ما نخواهند بود و ما صلاحیت، کارآمدی و مقبولیت و بومی بودن را به عنوان نکات قابل بررسی درنظر داریم.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات