کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری گفت: من از ملت می خواهم به صد سال گذشته که در آن سوختیم توجه نکنند و به صد سال آینده توجه کنند تا ما در صد سال آینده دچار مشکل نشویم.

محمد غرضی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در شبکه رادیویی جوان به تشریح دیدگاه ها و برنامه های خود پرداخت.

وی در خصوص مقابله با تورم گفت: تورم نتیجه آن است که دولت ها بدون درآمد هزینه می کنند. این اقدام (هزینه های دولت) منجر به تورم می شود. تورم ظرف صد سال گذشته پوست مردم را کنده است. ازاین رو معتقدم مردم باید به دولتی رأی دهند که مقابل تورم بایستد. با قدرت می توان جلوی تورم را گرفت، تورم درد لاعلاجی نیست.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه نباید به دولت به عنوان یک مجموعه بخشی نگاه کرد، اظهار داشت: اگر بخشی نگاه کنیم، بعضی از امور درست و بعضی از امور درست نمی شود. بنده در کشور وزیر و استاندار بودم و از تمامی مسائل کشور به صورت ریز باخبر هستم. دولت باید واحد عظیم دولت را اداره کند. به عبارت دیگر معتقدم دولت باید بتواند در انجام وظایف خود به اندازه درآمد هزینه کند.

غرضی خطاب به ملت ایران گفت: من از ملت می خواهم به صد سال گذشته که در آن سوختیم توجه نکنند و به صد سال آینده توجه کنند تا ما در صد سال آینده دچار مشکل نشویم.

وی اضافه کرد: وقتی می خواهیم پول مردم را در بانک نگه داریم، باید سود آن را به سرمایه گذار بدهیم. سود حاصل بانک ها در تمامی دنیا ۶ الی ۷ درصد است. به همین جهت هیچ سودی در دنیا بیش از ۷ الی ۸ درصد نیست.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه: " ما در کشور منابع و تجهیزات خوبی را در اختیار داریم" گفت: بااین حال نتوانستیم وضعیت را خوب کنیم. من از همین جا از مردم می خواهم که از دولت آینده تعهد بگیرند که بیش از هزینه پرداخت نکند. ما کشوری ثروتمند هستیم، اما در مدیریت ضعیف عمل کرده ایم.

وی با اشاره به کاهش ارزش پول ملی طی ۱۰۰ سال گذشته گفت: قبل از مشروطه ارزش یک ریال برابر با یک دلار بود، اما به ترتیب بعد از رفتن رضا شاه، کودتای ۲۸ مرداد، حمله متفقین، دولت بنی صدر که مدعی اقتصاد بود و دولت آیت الله هاشمی، دولت خاتمی و احمدی نژاد ظرف ۱۰۰ سال گذشته هر دولتی آمده با تورم کشور را اداره کرده است. من می خواهم کاری کنم که مردم تا صد سال آینده با مشکلات روبه رو نشوند.

غرضی تأکید کرد: همین که قیمت دلار بالا می رود، فروشندگان کالاهای خود را با قیمت بالا می فروشند. باید این موضوع را مدیریت کرد.

وی اظهار داشت: مردم باید از دولت تعهد بگیرند که بدون تورم کشور را اداره کنند در غیر این صورت مشکلات گذشته همچنان باقی خواهد ماند. بنده می گویم دولت آینده می خواهد دلار ۳۵۰۰ تومانی را به چه قیمتی برساند؟

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری تأکید کرد: ۵۵ میلیون نفر می توانند از دولت حمایت کنند و دولت هم باید در قبال کارهای خود به مردم تعهد بدهد.

غرضی ادامه داد: کار و سرمایه هر دو نعمت الهی هستند و در صورتی که به تولید منجر شود، روی زمین ماندگار خواهد ماند و اگر منجر به تولید نشود هم کار و هم سرمایه از بین می رود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه: " هزار و ۲۰۰ میلیارد دلار در کشور وارد شده است، ولی ما محتاج ۱۰۰ هزار میلیارد دلار هستیم" ، تصریح کرد: در ۳۰ سال گذشته مجموعه کاری که انجام شده است، به توسعه همه جانبه کشور نینجامیده است.

غرضی با بیان اینکه: " فروش نفت در حال حاضر ضعف دارد" ، با طرح این سؤال که: " چرا این اتفاقات می افتد؟ " ، گفت: سرمایه و کار ایرانی باید متوجه باشد که رقیب دارد و بدون رقیب نمی تواند کار کند. وقتی جنس چینی ارزان تر تولید می شود، رقیب شما خواهد بود. وقتی سرمایه ای با قیمت کمتر وارد می شود، در واقع رقیب شما خواهد بود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه: " شما در قدرت سیاسی باید تحمل کنید و دولت توجه کند که رقیبی مانند چین، هند، اسپانیا و… دارد که می توانند با قیمت پائین تر کالایی را تولید کند و در این صورت تولید سرمایه ایرانی از بین خواهد رفت" ، تصریح کرد: ما بایستی مفاهیم تولیدی را درست تعریف کنیم، به عنوان مثال چند روز گذشته در مجلس بحثی مطرح شده بود که می گفتند: شما دارید گندم را ۸۵۰ تومان می خرید و دلال ۱۲۵۰ تومان خریداری می کند.

وی افزود: وقتی شما قیمت گذاری می کنید با دلار ۸۰۰ تومان، گندم با قیمتی که مطرح شد صرفه اقتصادی دارد، ولی وقتی دلار ۳۵۰۰ تومان شود صرفه اقتصادی نخواهد داشت.

غرضی با بیان اینکه: " تعادل به این معناست که شما بتوانید قیمت را تثبیت کنید" ، گفت: البته منظور تثبیت اداری نیست، بلکه تثبیت وزنی مدّنظر است. یعنی قیمت دلار را الی الابد کنترل کنید و نهایتاً با دو، سه درصد کنترل شود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه: " من در ۶۰ سال گذشته قیمت ارز را کنترل کردم" ، اظهار داشت: در ۶۰ سال گذشته ین ژاپن نهایتاً ۵ دلار پایین و بالا می شود که این نشان دهنده توانمندی در اقتصاد است. یعنی یک ژاپنی می داند که دولت دستش را در جیب کارمندان نمی کند.

وی افزود: درست است که نفت را نمی خرند و محاصره هسته ای هستیم، ولی چنین کارهایی که مثال زدم به راحتی در دنیا اتفاق افتاده است. یعنی دولت ها به اندازه درآمد خود هزینه می کنند و اگر درآمد آنها بیشتر بود، طلا می خرند و در بانک سپرده گذاری خواهند کرد و هرگاه می خواست ارزش پول پایین بیاید، نقدینگی را افرایش می دهد تا وقتی خانم خانواده به بازار تره بار می رود، سبد آنها با قیمت بیرون متعادل شود.

غرضی با بیان اینکه سبد مصرفی خانوار نباید افزایش قیمت نامتعادل داشته باشد، تصریح کرد: همه دولت ها باید حواس خود را جمع کنند تا حداقل افزایش قیمت ها در یکی، دو عرصه بیشتر نشود و اگر هم بیشتر شد، باید موارد دیگری غیر از سبد مصرفی خانوار باشد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ۱۵ میلیون خانوار نسبت به سرمایه اشخاص اولویت دارند، اظهار داشت: این مجموعه برای همه باید احراز شود و تاریخ ایران نیز نشان داده است که قیمت ها مدت ۳۰۰ سال تثبیت شده است. یعنی از قبل از صفویه تا اواسط دوران ناصرالدین شاه قیمت ها تثبیت شده بود.

غرضی با بیان اینکه: " ما کشوری هستیم که در اداره اقتصاد بسیار موفق بوده ایم" ، گفت: ازاین رو باید به سنت های قبلی خود برگردیم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به درخواست دیگری مبنی بر اینکه: " ارزیابی خود را درخصوص اجرای فاز اول یارانه ها را بگویید! " ، گفت: در دوره ای قیمت بنزین از یک تومان به ۳ تومان رسید که امام فرمودند مابه التفاوت قیمت بنزین را به پیرمردها، مهجوران و… بدهید و در آن زمان نیز هیچ چیزی تغییر نکرد.

غرضی با بیان اینکه یارانه حق عامه مردم است، تصریح کرد: اختلاف قیمت بسیار بسیار سنگین است و در دولت های مختلف نیز این طرح موفق نبوده است. البته فکر کنم من اولین کسی بودم که طرح هدفمندی یارانه ها را مطرح کردم، ولی بالاخره من یک عضو بیشتر نبودم.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در مورد اجرای طرح هدفمندی یارانه ها گفت: الآن که این طرح اجرا می شود، یارانه ها بایستی اخذ و صرف شود که سطوح مختلف کشور به هم نریزد.

غرضی با بیان اینکه برداشتن یارانه ها از بنزین و گازوئیل مناسب است، گفت: این موارد به صور مختلفی مصرف می شود و وقتی در جامعه تزریق می شود به سمت تولید می رود.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: در حال حاضر مردم حق دارند و به نظر من یارانه ها جزو هزینه های دولت است، به عنوان مثال وقتی حقوق کارمندان جزو هزینه های دولت مطرح می شود، پرداخت یارانه ها نیز به همین صورت است.

وی با بیان اینکه: " ما در ۲۸ مرداد توسط آمریکایی ها سیلی خوردیم، ولی ۲۵ سال بعد این سیلی را پس دادیم" ، اظهار داشت: آنها آمدند جنگ راه انداختند، ولی ما جلوی جنگ ایستادیم و با اینکه عراق و افغانستان را گرفتند، ولی ما در اینجا پوست آمریکایی ها را کندیم و الآن نیز در سوریه می جنگیم، پس چطور ممکن است بگوییم به خاطر اینکه بتوانیم دولت را اداره کنیم، شما ما را کمک کنید.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: کسانی که فکر می کنند با سازش کشور را اداره کنند، اشتباه است و نمی شود. زیرا شما با درآمد ۵ میلیارد دلار تورم داشتید و با درآمد ۱۴۷ میلیارد دلار نیز تورم خواهید داشت. این مشکلات زیر سر آمریکا نیست، بلکه زیر سر دولت ها است.

غرضی با بیان اینکه: " شما باید نگاه کنید که دولت ها با چه دلاری سر کار آمدند و با چه دلاری رفتند! " تصریح کرد: شما باید تدبیری بیندیشید که به نظر من با این تدبیر دست در جیب فقرا نکنید و به آنها آزار نرسانید، زیرا کشور روی سر فقرا اداره می شود.

وی افزود: تورم جیب فقرا را به نفع اغنیا مصادره می کند و من این مسائل را برای همه عرض کردم. این تورم ۲۰درصدی و روال ۲۵ درصد اصلاً با ذهنیت اسلامی سازگار نیست و نباید دولت ها خود را موجه بدانند.

وی با بیان اینکه دولت باید از درآمدش هزینه کند و نه اینکه اسکناس انتشار دهد، گفت: این اشتباه ۱۰۰ ساله ما بوده است که انتشار اسکناس را راه حل دولت ها می دانست.

غرضی با بیان اینکه من متعلق به نسل ۱۳۲۰ هستم اظهار داشت: این نسل ۳ کار انجام داده، اول اینکه انقلاب کرده، پس از آن جنگ کرده و در نهایت نیز سازندگی ولی از اینکه دولت ها با تورم زندگی کنند، غافل بوده است. من به عنوان فردی از آن نسل می خواهم دینم را ادا کنم و بگویم که ما هیچ مشکلی نداشتیم، الا اینکه دولت ها به تعهداتشان عمل نکرده اند.

وی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه چه راهکاری برای مهار بیکاری و ایجاد اشتغال دارید، گفت: این یک معادله منظم است، شما یک نیاز دارید که باید وارد کنید، باید آنچه که مردم نیاز دارند را به تولید داخلی برسانیم تا دچار تورم نشویم. مثلا بگویید دلار فلان قدر است و پای آن بایستید و کنترل کنید تا بازار تکان نخورد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به راه حل خود اشاره کرد و گفت: شما می توانید با مردم صحبت کنید و بگویید که اگر اسکناس چاپ کنم، ارزش پول پایین می آید. بنابراین من اسکناس چاپ نمی کنم و به اندازه درآمدم به شما حقوق می دهم. اگر بدهکار شدم، با من سازش کنید تا موقعی که درآمد دارم طوری عمل کنم که باعث تورم نشود. اگر ملت به این مسئله رای بدهند و ۵۵ میلیون پای کار بیایند، این مشکل حل می شود.

غرضی با بیان اینکه من هرگز در اداره کشور دلار و ریال کم نیاوردم، اظهار داشت: اگر ما بترسیم باختیم. نباید از حل مشکل مردم ترسید. شیطان انسان را می ترساند و امر به خرابکاری می کند، خرابکاری همین چاپ اسکناس است که شیطان می گوید این خلاف را انجام بده و ۱۰۰ سال آن را ادامه بده.

به گفته وی اگر ما بتوانیم با هم تفاهم کنیم این مشکل حل می شود، والا با زور و دعوا و حزب بازی اتفاقی نمی افتد. این یک کار اجتماعی و بستری است. باید سعی کنیم مردم را قانع کنیم که برای حل معضل اشتغال و اینکه جوانان سال ۶۰ سر کار بروند، تولید شکل بگیرد. فرستادن جوانان به ادارات همان می شود که امروز دیده ایم که پس از بازنشستگی حقوق آن ها کفاف زندگی را ندهد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما اقتصاد مردمی داریم و مردم دستشان به دهانشان می رسد، گفت: تاکنون دولت ها تنها ضرر کرده و بدهکارند. برای اشتغال ما باید در استخدام دولتی پرهیز کنیم. توصیه ام این است که هر کسی به استخدام دولت دربیاید آینده اش همچون بقیه است.

غرضی با اشاره به اینکه مردم از دولت ضدتورمی حمایت می کنند، تصریح کرد: شخص مهم نیست، هر کسی که بر سر کار بیاید، اگر مردم به او کمک کنند، می تواند ظرف مدت کوتاهی به مشکلات پایان دهد.

وزیر پست و تلگراف دولت هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه مهمترین دغدغه های فرهنگی و هنری جوانان چیست؟ گفت: در آموزش و پرورش ما از ابتدا تا انتها خیلی وقت تلف می شود. به عنوان مثال در تمام دنیا جوان ۱۸ ساله می تواند شغل پیدا کند، ولی ما تا ۳۰ سالگی نمی توانیم شغلی را برای جوانانمان تامین کنیم.

وی افزود: این مسائلی که در خصوص دغدغه های فرهنگی می فرمایید، برای زمان تفریح اشخاص است که می خواهند زندگی شان را صرف ابعاد معرفتی کنند. اما الان اینها به جای اینکه با قوت قلب همراه باشد، به یک پسوند زندگی درآمده و برای جوانان مفید نیست. دلیل این مساله هم آن است که جوانان به پدر و مادر خود وابسته هستند و از آنها ارتزاق می کنند.

غرضی گفت: این سرگرمی ها معمولا خیلی مفید نیست، ولی جوان ما تصورش این است که اگر جامعه خریدار محصولاتش نیست، این مسئله به دولت برمی گردد، اما باید گفت فیلمساز و موسیقی دان ما در موقع انتشار آثار با فقر روبرو می شود. بنابراین فروش او تنها به بازارهای جزیی است که آن هم کفایت زندگی را نمی کند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری افزود: وقتی بلیت سینما ۵ هزار تومان است، فرد فقط یک بار به سینما می رود. البته من شنیده ام که در ایام عید بلیت دو ساعته برنامه ای ۸۰ هزار تومان هم فروخته شده است، این نشان می دهد که تنها سرمایه داران که تعدادشان نیز کم است این هزینه ها را می کنند، اما این آثار خریدار اجتماعی ندراد.

وی با بیان اینکه در جامعه ای که تورم حاکم است، مسائل فرهنگی به شدت نزول پیدا می کند و در دکه ها می رود، خاطرنشان کرد: فرهنگ عمومی جامعه بایستی جوان را در سن ۱۸ سالگی وارد مدار زندگی کند و بعد از آن شخص خودش انتخاب کند که چه چیزی را می خواهد. اگر ما بخواهیم مفاهیم فرهنگی را به شیوه تزریقی اعمال کنیم، این مفاهیم از بین می رود.

غرضی در پاسخ به سوالی در خصوص اینکه تفاوت در پوشش بیمه ای مقوله عدالت را در سلامت مخدوش کرده است، شما چه برنامه های برای حل آن دارید، گفت: زمانی که وارد وزارت نفت شدم شرکت ملی گاز تنها در تهران وجود داشت، ولی من آن را به ۲۴ استان کشور تعمیم دادم. به محض اینکه مدیریت را توزیع کردم، ظرف ۲ سال کار مثل آب روان شکل گرفت.

وی ادامه داد: زمانی که وارد وزارت پست شدم، یک هیئت مدیره استانی شکل دادم و دستگاهی که ظرف یکسال سال ۶۰ هزار تلفن به مردم ارائه می داد، این خطوط را به ۲ میلیون رساند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری به وضعیت تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: در تامین اجتماعی مدیریت خیلی متمرکز است، یعنی یک هیئت مدیره برای ۱۰ میلیون بیمه شده اعمال مدیریت می کند. من با همه اقشار صحبت کردم و می دانم این جنگی که بر سر مدیریت تامین اجتماعی پیش آمده، برای این است که خود این سازمان یک دولت بسیار بزرگ شده.

به گفته غرضی این سازمان بیش از ۳۰۰ شرکت بسیار بزرگ دارد که هیئت مدیره آن حقوق آنچنانی می گیرند. من برای تامین اجتماعی نقشه دارم.

غرضی افزود: اولویت کار من این است که تمامی استان ها را از تهران به سایر شهرستانها متصل کنم، چرا که خاصیت این کار این است که هر استان در درآمد زایی مستقل عمل خواهد کرد و بنده زمانی در نفت، گاز و سایر موارد در استانها به این شکل عمل کرده ام.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری اظهار داشت: ۶۰ درصد مردم تامین اجتماعی دارند، اما باید به گونه ای عمل کنیم که اشتغال فعالی ایجاد شود و وقتی اشتغال در استان ها فعال شد، صندوق تامین اجتماعی از دست قدرت های بیرون می آید و متمرکز می شود.

غرضی با بیان اینکه تمرکزهای فراوانی وجود دارد که میلیاردها تومان را با خود به یغما می برد و باید آن را درست کنیم، اظهار داشت: من به تمام کسانی که صدای من را می شنوند می گویم بیایید که به یک دولت ضد متمرکز و ضد تورم رای دهید.

وی با بیان اینکه عمر ۷۰ ساله این صندوق را می شناسند و ثروت در آن خفته است، افزود: من می دانم که این صندوق چگونه خالی و پر می شود و در دست چه قدرت هایی قرار دارد. من کاری می کنم که این صندوق ها در اختیار کسانی قرار بگیرند که بیمه هستند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در خصوص اقتصاد بدون دولت اظهار داشت: خصوصی سازی امری محترم و درست می دانم و کشورهایی مثل آلمان شرقی، روسیه و چند کشور دیگر آن را اجرا کردند، اما خصوصی سازی در کشور ما از بخش حکومتی به شبهه حکومتی رفته است و بیشترین ضرر را ایجاد کرده است، البته کارهای کوچک و جزئی انجام شده است، اما آن را مطلوب نمی دانم.

غرضی در ادامه با انتقاد از نحوه سرمایه گذاری در بخش تولید گفت: ما شاهدیم بجای اینکه تولید افزایش پیدا کند، دولت و بانکها متورم می شوند در صورتی که باید تولید بهتر و منسجم تری داشته باشیم و راه حل آن این است که تا زمانی که شما یک قدرت اقتصادی وابسته به مردمی که توانمند باشند نداشته باشید، خصوصی سازی صورت نمی گیرد. آمدند مخابرات را خصوصی کردند. اما آیا این خصوصی سازی بود؟ از یک بخش دولتی گرفتند و دادند به یک بخش دولتی دیگر. من حتی آن زمان بر سر این قیمت های معامله شده دعوا کردم و آنها به من فشار آوردند. متاسفانه آنها فقط به درآمد نگاه می کنند و در همه بحث ها اینگونه است. من خیلی سالها پیش می خواستم تلفن تصویری بیاورم، اما نگذاشتند. حال ما تازه به سمت این تکنولوژی حرکت می کنم.

وی با بیان اینکه ما در بورس وضعیتی مناسبی نداریم، گفت: از یکسال پیش توی بوق و کرنا کردند که بورس ترقی کرده است، ولی می بینیم که صادرات ترقی نکرده است و می آیند تبلیغ می کنند این دولت بورس داشته است و من می گویم شما رشدی در بورس نداشتید، بلکه این کارخانه را با ارز هزار تومانی خریدید و سپس با ارز ۳ هزارتومانی فروختید، این درآمدزایی است؟ خیر! این افتضاح است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ادامه داد: وضعیت اقتصادی دو وجه دارد؛ یک وجه آن تورم و یک وجه دیگر آن اشتغال است و اگر تورم پایین باشد و اشتغال بالا باشد، دولت خوبی است، ولی اگر تورم بالا باشد و اشتغال هم بالا باشد، دولتی متوسط است. ولی اگر هر دوی آنها پایین باشد افتضاح است. البته معتقدم دولتی ها آدم های بدی نبودند. دولت مجموعه وسیعی است که تمام اختیار ملت را در دست دارد و باید راس دولت بر سیاست های اساسی متمرکز باشد. وظیفه دولت هدایت ملت است، نه کنترل ملت.

غرضی با بیان اینکه اگر دولت ها کنترل می کردند، ما این جنگ ودعواهای سیاسی را بین گروه ها نداشتیم، گفت: ما به همه این دولت ها احترام می گذاریم و با آنها دعوا نداریم. البته دعوای ما دعوای اداری است.

وی در پاسخ به سوال مجری برنامه مبنی بر اینکه برنامه های شما در حوزه فرهنگ و ایجاد امنیت اخلاقی چیست، گفت: امنیت اخلاقی مردم اعم از پیر و جوان در دست خود مردم است. یک کارگری که کارش را بلد است، برای او امنیت نیز برقرار است که ۱۰ سال رفته است و کاری انجام داده است و الان فکر و ذکرش در آن کار است.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه مردم باید خودشان نیازهای فرهنگی شان تامین کنند، اظهار داشت: ما دولتی را تشکیل خواهیم داد که همه اقشار جامعه را با فرهنگ جامعه آشنا کند و سپس مقوله هایی را مطرح می کنیم که نیاز خود انسان را مطرح می کند. ظرف ۳۰ سال چند وزیر ارشاد را تغییر دادیم و هر کدام که آمدند یک مفهوم جدید تزریق کردند، اما باید به دنبال تعریف مفهوم زندگی باشیم. باید این مجالس پرخرج توهم زا را از بین ببریم.

غرضی افزود: فرهنگ ناشی از تولید است. هر کس بنا بر تشخیص خودش باید فرهنگش را در زندگی جاری کند.

وی افزود: اگر تورم بر جامعه حاکم شود، ۲ قشر خواهیم داشت. یک قشر فقیر که ممکن است معتاد باشد و یک قشر غنی که در خارج از کشور زندگی می کند که هر دوی آنها به ضرر کشور است و هر دوی آنها ناشی از تصمیم دولت است.

غرضی در پایان درپاسخ به این سوال که در یک طرحی اشتباه تصمیم گیری کنید، آن را چگونه اعلام خواهید کرد افزود: من به عمرم تصمیمی که مردم قبول نداشته باشند را نگرفته ام. یعنی هر وقت ماموریتی را داشتم، نظر مردم را در نظر گرفتم. شبکه هایی ساخته ام و در این مملکت در بازار بوده ام. لذا به نظرم در این امور هیچ ایراد و اشکالی در خود نمی بینم. من ۱۶ سال از دولت به دور بودم، اما احدی از من کار خلاف ندیده است.

وی تاکید کرد: من بدون تصمیم جمهوریت و اسلامیت هیچ تصمیم دیگری نخواهم گرفت که منحصر به خودم باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات