در همایش هم‌اندیشی بسیجیان عرصه فضای مجازی مطرح شد:

در جنگ کنونی که جنگ سایبریست، دقت، سرعت و توجه به دانش اصولی خبر بسیار مهم و با ارزش است.

همایش هم اندیشی بسیجیان عرصه فضای مجازی با هدف ایجاد هماهنگی افزون و تاکید بر دستیابی به مفاد اهداف، راهبردها و سیاستهای اجرایی قرار گاه فضای مجازی سپاه حضرت محمد رسول الله (ص) تهران بزرگ صبح امروز با حضور فعالین فضای مجازی و مسئولان این عرصه، در مر کز همایش های بین المللی صدا و سیما بر گزارشد.

 

به گزارش افکارنیوز، این برنامه با سخنرانی سردار کاظمینی فرمانده قرار گاه فضایی مجازی سپاه حضرت رسول، حجت الاسلام والمسلمین عبدالعلی گواهی نماینده ولی فقیه در سپاه محمد رسول ا… (ص) ، حمیدرضا مقدم فر معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران برگزار شد.

 

سردار کاظمینی فرمانده قرار گاه فضایی مجازی سپاه حضرت رسول با تشریح تفاوتهای انقلاب اسلامی با دیگر انقلابهای جهان تصریح کرد: این انقلاب دارای آرمانهاییست که برای ایران و جغرافیای بشر توسط امام خمینی تبیین شده است.

وی با اشاره به شناخته شدن این انقلاب در سراسر جهان ادامه داد: دشمنان برای مقابله با این انقلاب در تمام عرصه ها فعال هستند و از تمام ظرفیتشان بهره میبرند.

 

سردار کاظمینی در این باره به سخنان و هشدارهای امام، راجع به اسلام آمریکایی و لزوم مقابله با این خطر هشدار داد و افزود: اسلام آمریکایی می داند که نمی تواند در مقابل اسلام واقعی بایستد، با این حال آنها عده ای را در ایران مورد حمایت قرار دادند تا بتوانند اسلام سکولار را حاکم کنند، اما امام خمینی با هوشمندی مانع موفقیت این برنامه ریزی شد.

 

سردار کاظمینی در ادامه تصریح کرد: دشمن از سال ۸۸ به بعد به دنبال تفسیرهای مختلفی از تفکر اسلامی بود تا بتواند تفکر و فرهنگ ولایتمداری را از بین ببرد. ایشان با اشاره به لزوم بهره گیری از همه توانمندی ها و ظرفیتهای موجود و ایجاد گفتمان انقلابی در محیط مجازی ادامه داد: امروز دفاع را به شکل نظامی و فرهنگی دنبال میکنیم و اشراف بالای اطلاعاتی در این زمینه داریم، که به ما کمک میکند در عرصه ی فضای مجازی هم موفق باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین گواهی، نماینده ی ولی فقیه در سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ با اشاره به فتنه ی ۸۸ و لزوم تبیین بیشتر در سایر جهات این فتنه ی برنامه ریزی شده تصریح کرد: جنگ سخت زمان مشخصی دارد ولی جنگ نرم اینگونه نیست و طولانی میباشد.

 

سردار مقدم فر معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه ی این همایش با اشاره به روند فعالیت مجازی غرب اذعان داشت: مهمترین ارتش آمریکا ارتش سایبری آنهاست که به برنامه ریزی طولانی علیه کشورهای اسلامی می پردازند.

 

وی با اشاره به ویژگی های رسانه ی خوب اشراف اطلاعاتی و تحلیل گری را در این عرصه مهم ارزیابی کرد و ادامه داد: در جنگ کنونی که جنگ سایبریست، دقت، سرعت و توجه به دانش اصولی خبر بسیار مهم و با ارزش است.

معاون فرهنگی سپاه با توجه به مستند های شبکه های خبری غربی تاکید کرد: آنها از تلفیق ۷۰ درصد حرف راست با ۳۰ درصد دروغ خبرهای جهت داری را به نفع خودشان تولید میکنند.

 

ایشان همچنین با تاکید بر الزام فعالیت بیشتر در فضای سایبری و خبری خاطر نشان کرد: ادبیات رسانه باید رعایت اخلاق و هنجار باشد.

در انتهای این مراسم نیز گواهی پایان دوره مقدماتی بسیجیان در عرصه سایبر به شرکت کنندگان در این دوره اهداء شد.

در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات