استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران معتقد است، اقبال مردم به هاشمی هر روز در حال افزایش است و این مساله نشان می دهد که آیت الله هاشمی به عنوان یکی از ارکان نظام تخریب شدنی است و ضروری است هرچه زودتر به تریبون نماز جمعه بازگردد.

زیباکلام با اشاره به افزایش اقبال مردم به آیت الله هاشمی گفت: استقبال مردم از آیت الله هاشمی از زمان ثبت نام ایشان در انتخابات ریاست جمهوری موجی را به وجود آورد که تاکنون نیز ادامه داشته است. به عبارت دیگر با استقبال اقشار مردم و روحانیون که اخیرا در مشهد نیز صورت گرفته است می توان گفت آنچه در مورد آیت الله هاشمی در حال رخ دادن است پدیده شگفت انگیزی است.

وی افزود: طی هشت سال گذشته که قدرت در دست اصولگرایان بود حملات و بی حرمتی های زیادی از سوی افراطیون علیه هاشمی صورت گرفت و به ویژه پس از وقایع سال ۸۸ حجم این حملات نسبت به ایشان به شکل بی سابقه ای افزایش یافت. به گونه ای که در آخرین نماز جمعه آیت الله هاشمی شعارهایی ضد او سر داده شد و وی را عامل فتنه خواندند اما استقبال صد ها هزار نفری مردم ایران نسبت به آیت الله هاشمی نشان می دهد که بخش قابل توجهی از رای سنگین به روحانی به دلیل حمایت هاشمی رفسنجانی از وی بود.

این استاد دانشگاه تهران همچنین تاکید کرد: استقبال مردم از آیت الله هاشمی نشان داد تبلیغات سوء تا حدی می تواند روی مردم اثر بگذارد اما بسیاری از مردم را نمی توان صرف تبلیغات معتقد به چیزی کرد که واقعیت ندارد. به عبارت دیگر اقبال مردم به هاشمی نشان می دهد که این تبلیغات موهن و تهمت ها نسبت به هاشمی هیچ گاه مورد باور مردم نبوده و عملکرد خوب آیت الله هاشمی نیز باعث شد تا مردم بار دیگر به شکل گسترده ای به سوی او حرکت کنند.

وی در خصوص بازگشت آیت الله هاشمی به تریبون نماز جمعه نیز گفت: من تردیدی ندارم که اگر آیت الله هاشمی مجددا به تریبون نماز جمعه بازگردد بیش از یک میلیون نفر برای اقامه نماز حاضر خواهند شد و حتی کسانی که طی این سال ها در نماز جمعه تهران حاضر نشده اند بار دیگر پای منبر او باز می گردند.

زیباکلام ادامه داد: ساز و کار بازگشت آیت الله هاشمی به تریبون نماز جمعه این است که مسئولین با افراطیونی که تهدید کرده اند در صورت حضور آیت الله هاشمی در تریبون نماز جمعه علیه او شعار خواهند داد برخورد کنند. چرا که این افراد شناخته شده هستند و مسئولین امنیتی کشور به راحتی می توانند آن ها را کنترل کرده و به آن ها بگویند حق توهین به خطیب نماز جمعه را ندارند چرا که طی چهار سال هر چه خواستند عنوان کردند اما مردم حرف آن ها را باور نکردند.

وی با تاکید بر اینکه کنترل یک اقلیت چند ده نفره برای مسئولین امنیتی کشور کار دشواری نخواهد بود، گفت: راهکار این است که مسئولین به این جمع اندک به شکل جدی بگویند اگر توهینی به آیت الله هاشمی صورت گیرد مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات