جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز با حسن روحانی رییس جمهور منتخب ملت ایران دیدار و گفت وگو کردند.

  نمایندگان حاضر در این دیدار که در محل استقرار موقت رییس جمهور منتخب برگزار شد، با تبریک مجدد انتخاب حسن روحانی به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران، گفتند که فضای امید و نشاط برآمده از پیروزی گفتمان اعتدال در انتخابات اخیر ریاست جمهوری، فرصت مناسبی را برای حل مشکلات مردم بویژه در زمینه اقتصادی فراهم کرده است.

نمایندگان مجلس با بیان اینکه در سایه فضای آرام و اعتدالی می توان مشکلات کشور را حل و فصل کرد، افزودند: همه باید کمک کنیم تا رییس جمهوری منتخب بتواند در فضایی آرام اعضای کابینه را انتخاب و مسئولیت امور کشور را برعهده بگیرد.

نمایندگان حاضر در این دیدار صمیمانه که از مدتی قبل خواستار دیدار با رییس جمهوری منتخب بودند، با تاکید به اینکه فضای مجلس برای همکاری با دولت دکتر روحانی مثبت است، خاطرنشان کردند که نباید نظرشخصی برخی نمایندگان در باره دولت یازدهم را که به تحکیم فضای امیدبخش کنونی کشور کمکی نمی کند، به کل مجلس شورای اسلامی تعمیم داد.

رییس جمهور منتخب مردم ایران نیز در این دیدار تاکید کرد که فضای میان دولت و مجلس باید حل مشکلات و معضلات کشور و مردم را هدف قرار دهد.

روحانی اضافه کرد: در اولین فرصت که میسر باشد اعضای کابینه را به مجلس معرفی می کنم و با اطلاعی که از فضای صمیمی مجلس دارم، مطمئن هستم نمایندگان محترم با توجه به مصالح کشور تصمیم خود را اتخاذ می کنند.

وی افزود: اینجانب و نمایندگان محترم مجلس، منتخب مردم هستیم و همه باید به خواست مردم در انتخابات ریاست جمهوری پاسخ مثبت بدهیم و در مسیر اجرای خواست اکثریت مردم حرکت کنیم.

رییس جمهور منتخب در بخش دیگری از صحبتهای خود تاکید کرد: همه باید توجه کنیم که فضای امروز کشور با دوران مبارزه انتخاباتی متفاوت است و اکنون فضای همدلی و همکاری است و دوره رقابت های انتخاباتی گذشته است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات