رییس جمهور با بیان اینکه دولت از روز اول هیچ مأموریتی جز زمینه سازی برای حاکمیت امام عصر (عج) نداشت گفت: دولت های نهم و دهم راه جدیدی را مبنی بر اندیشه انتظار، عشق به امام عصر (عج) باز کردند که در این مضامین در سطح جهان برای نخستین بار مطرح شد.

محمود احمدی نژاد در آخرین جلسه هیأت دولت دهم که در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) و در استانداری خراسان رضوی برگزار شد، با تسلیت ایام سوگواری شهادت امیرالمؤمنین (ع) و با اشاره به همزمانی جلسه پایانی هیأت دولت با ایام شب قدر، اظهار داشت: شروع کار دولت از مشهد مقدس بود و اکنون نیز آخرین جلسه آن در این شهر مقدس برگزار می شود.

رییس جمهور افزود: سعادت انسان ها تنها در سایه حاکمیت انسان کامل و امام معصوم محقق می شود و زندگی سعادتمند در گرو حرکت در این راه است. هرکس عدالت خواه و کمال جو است راهی جز تلاش برای برپایی حکومت جهانی و زمینه سازی برای حاکمیت امام معصوم ندارد؛ بالاترین انحراف هم معطوف کردن ذهن، قلب و اندیشه انسان ها به غیر از این راه است.

احمدی نژاد با اشاره به شعارهای دولت نهم و دهم بیان کرد: شعارهای دولت نهم و دهم مبنی بر عدالت، مهرورزی، خدمت، زنده کردن شعارهای انقلاب و راه امام و ولایت از اعتقاد به امام عصر (عج) سرچشمه گرفته است.

رییس جمهور ادامه داد: دولت های نهم و دهم راه جدیدی را مبنی بر اندیشه انتظار، عشق به امام عصر (عج) ، باز کردند که در این مضامین در سطح جهان برای نخستین بار مطرح شد.

احمدی نژاد همچنین با اشاره به سخنان برخی افراد مبنی بر پایان یافتن فعالیت دولت دهم اظهار داشت: کار تمام نشده است، زیرا مأموریت انسان ازلی و ابدی است؛ تا زنده هستیم در اصول خود پایبندیم.

رییس جمهور با تشکر از اعضای هیأت دولت برای فعالیت و خدمت در دوران هشت سال گذشته گفت: پاکی، کار برای خدا، صداقت، کار برای حکومت جهانی، پافشاری بر ارزش ها، خدمتگزاری به مردم، ساده زیستی و عدم ورود فعالیت های اقتصادی به نفع خود، عهد میان اعضای دولت بود که قریب به اتفاق آنها به عهد خود وفادار بودند.

احمدی نژاد سخن خود را با دو بیتی با مضمون ذیل به پایان رساند.

عمری ز غم تو مردم و زنده شدم / بر هر چه که بی تو بود بازنده شدم

زان روز که مهر تو به جانم زده شد / با عشق تو من دولت پاینده شدم

گفتنی است در پایان جلسه هیأت دولت نماهنگی از خدمات هشت ساله دکتر احمدی نژاد و ارتباط صمیمی رییس جمهور با مردم پخش شد.

تشریح مصوبات آخرین جلسه هیأت دولت دهم از سوی رییس جمهور

محمود احمدی نژاد در پایان آخرین جلسه هیأت دولت دهم در استان خراسان رضوی اظهار داشت: در این جلسه قرار شد، مطالعه منطقه آزاد ویژه اقتصادی در شمال شرق کشور واقع در منطقه سرخس انجام شود و لایحه آن به مجلس شورای اسلامی فرستاده شود.

رییس جمهور در مورد اختصاص بودجه زیارت به استان خراسان رضوی، بیان کرد: این از مصوبات هیأت دولت بوده، اما برخی خارج از دولت تصمیماتی را اتخاذ و اجرا می کنند. اما مصوبه دولت سر جای خود است و هر چه درآمد حاصل شود، آن را اختصاص می دهیم.

احمدی نژاد در خصوص حضور وزارت راه و شهرسازی طرح هایی که در اطراف حرم مطهر در حال اجراست، تصریح کرد: وزارت راه و شهرسازی با شرکتی که این طرح ها را انجام می دهد شریک است و قرار شد که سهم این وزارتخانه واگذار شود، اما نظر مسئولین دولتی این بود که اگر وزارت راه و شهرسازی از این طرح خارج شود، کار با مشکل مواجه می شود، بنابراین با مصوبه امروز دولت واگذاری این سهم به تعویق می افتد تا این وزارتخانه بتواند وظیفه خود را انجام دهد.


تقدیر هیات دولت دهم از رییس جمهور

همچنین محمدرضا رحیمی معاون اول رییس جمهور یک لوح تقدیر و یک جلد کلام الله مجید را به نمایندگی از اعضای هیأت دولت، برای قدردانی از تلاش های شبانه روزی و خدمات ارزشمند رییس جمهور در هشت سال به احمدی نژاد اهداء کرد.

در این جلسه برخی از اعضاء هیأت دولت متن هایی را برای تقدیر از خدمات جهادگونه دکتر احمدی نژاد قرائت کردند.

رونمایی از اسناد توسعه اشتغال و سرمایه گذاری ملی و استان ها

گفتنی است در این جلسه اسناد توسعه اشتغال و سرمایه گذاری ملی و استان ها رونمایی شد.

در این اسناد برای هر استان سند اشتغال تهیه شده که هرگونه فعالیتی در این زمینه براساس آن انجام می شود.

در پایان آخرین جلسه هیأت دولت رییس جمهور و اعضاء هیأت دولت دهم، عکس یادگاری گرفتند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات