حداد در پاسخ به این سوال که فراکسیون اصولگرایان در بیانیه خود آورده که روحانی نباید از حامیان فتنه در فهرست وزرای خود استفاده کند این در حالی است که اعضای ستاد موسوی و کروبی در لیست وزرای روحانی قرار دارند، شما چه موضع گیری خواهید کرد، گفت: در بیانیه فراکسیون اصولگرایان اسم آقایان کروبی و موسوی و ستاد انتخاباتی شان آورده نشده است بلکه به فتنه اشاره کردیم و ملاک ما فعال نبودن در فتنه است و بر شرط خود نیز استوار هستیم.

  در حاشیه جلسه علنی روز سه شنبه غلامعلی حدادعادل در جمع خبرنگاران گفت: ترکیب کابینه روحانی با استقبال نمایندگان مجلس مواجه شده و نمایندگان هم در حال حاضر مشغول بررسی سوابق و توانایی های وزرای پیشنهادی هستند، امیدواریم در هفته آینده دولت بتواند کار خود را آغاز کند.

وی از اظهار نظر در خصوص تک تک وزرا خودداری کرد و گفت: به جهت مسئولیتی که در مجلس و فراکسیون اصولگرایان دارم اظهار نظر در خصوص تک تک وزرا نمی کنم، جمع بندی نهایی صورت نگرفته است.

رئیس فراکسیون اصولگرایان با تاکید بر اینکه به دولت روحانی کمک می کنیم گفت: فعلاً درباره اشخاص و اسامی خاص اظهار نظر نمی کنم.

حداد در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه فراکسیون اصولگرایان در بیانیه خود آورده که روحانی نباید از حامیان فتنه در فهرست وزرای خود استفاده کند این در حالی است که اعضای ستاد موسوی و کروبی در لیست وزرای روحانی قرار دارند، شما چه موضع گیری خواهید کرد، گفت: در بیانیه فراکسیون اصولگرایان اسم آقایان کروبی و موسوی و ستاد انتخاباتی شان آورده نشده است بلکه به فتنه اشاره کردیم و ملاک ما فعال نبودن در فتنه است و بر شرط خود نیز استوار هستیم.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر مبنی بر اینکه به نظر شما کدام یک از وزراییشنهادی در فتنه فعال بوده اند، گفت: فراکسیون اصولگرایان در حال بررسی این موضوع است.

حداد عادل با اشاره به این که حدود ۱۰ نفر از وزرای پیشنهادی روحانی با وی دیدار کردند گفت: در این دیدار برنامه وزرا مورد بررسی قرار گرفته است، با مسئولان دولت جدید هم دیدار داشته ایم، سعی می کنیم در فضای گفتگو، تفاهم و تعامل به وظیفه خود عمل کنیم.

وی با تاکید بر اینکه مجموعاً کابینه روحانی کابینه خوبی است گفت: منظورم از معتدل تر شدن کابینه این بود که عنصر افراطی در کابینه پیشنهادی حضور نداشته باشد.

رئیس فراکسیون اصولگرایان در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص معنای اعتدال از دیدگاه روحانی گفت: ما سعی می کنیم به روحانی کمک کنیم تا مقصود ایشان از اعتدال تحقق پیدا کند، امیدواریم اعتدال به سرنوشت جامعه مدنی و اصلاحات مبتلا نشود.

وی ادامه داد: جامعه مدنی و اصلاحات شعار دولت بعد از دوم خرداد بود اما هیچکس معنی این دو واژه را تبیین نکرد.

حدادعادل تاکید کرد: به نظر می رسد روحانی مایل است مقصود خود از اعتدال را به نحوی واضح و شفاف بیان کند که این امر باعث خوشحالی است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات