پورابراهیمی:

نایب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: روحانی خوش شانس ترین رئیس جمهور تاریخ کشورمان است به این خاطر که علی رغم همه مشکلات، بزرگترین فرصت های اقتصادی، امروز در اختیار ایشان قرار گرفته است.

محمدرضا پورابراهیمی در مراسم تجلیل از خبرنگاران اظهار کرد: با فرصت هایی که در کشور فراهم شده، می توانیم جهش های بزرگ اقتصادی داشته باشیم و در این راه تیم اقتصادی دولت بزرگترین نقش را ایفا می کند.

وی با اشاره به انتخابات ریاست جمهوری ۲۴ خرداد و رخداد حماسه سیاسی گفت: حضور پرشور مردم در این انتخابات خاطرات تلخ فتنه سال ۸۸ را در اذهان پاک کرد.

وی افزود: مردم با حضور همه جانبه در انتخابات با توجه به شرایط خاص ملی، منطقه ای و بین المللی ایران، توطئه ها و دشمنی ها علیه کشورمان را خنثی کردند و فردی با سابقه اجرایی و کارآزموده را به ریاست جمهوری انتخاب کردند.

پورابراهیمی گفت: دولت یازدهم با رای اعتماد مجلس رسما کار خود را آغاز کرده و در این بین قطعا مسائل و مشکلات اقتصادی کشور در اولویت کاری دولت قرار دارد و پیش بینی ما از آینده اقتصاد کشور بسیار روشن و امیدوار کننده است.

وی تصریح کرد: عده ای معتقدند باید ابتدا در عرصه دیپلماسی خارجی توافقاتی صورت گیرد تا پس از آن راهکارهای اقتصادی موثر واقع شود اما بایستی ابتدا به ساماندهی قابل قبول در عرصه اقتصاد کشور پرداخت وسپس به بحث مذاکرات پرداخت، زیرا مشکلات اقتصادی بدون پشتوانه داخلی و اقتدار نظام حل نخواهد شد.

وی افزود: می توان پس از ساماندهی اقتصادی و ارتقای اقتدار اقتصادی از موضع عزت و سربلندی موضوعات سیاسی خارجی را به پیش برد و مسلما عدم توجه به این مهم نه تنها موجب حل مشکلات اقتصادی نخواهد گردید بلکه پس از اندکی روحیه یأس در جامعه ایجاد خواهد کرد.

پورابراهیمی مشکل اصلی کشور را تورم دانست و گفت: یکی از دلایل تورم کاهش ارزش پول ملی است و این امر باید ارتقا پیدا کند و بحث دیگر نیز میزان افزایش حجم نقدینگی در جامعه است که موجب تورم می شود که باید مدیریت شود و باید با ثبات سیاست های اقتصادی به ویژه ارزی مشکلات را حل کرد.

وی گفت: امروز عرصه واردات و صادرات به یک تعادل رسیده است و گرچه کاهش ارزش پول ملی آثار تورمی شدیدی بر کشور داشته اما دو مزیت برای کشور یعنی افزایش حجم صادرات و کاهش میزان واردات را به دنبال داشت و در این بین حمایت از تولید ملی از اهمیت فراوانی برخوردار است.

پورابراهیمی در ادامه گفت: روحانی خوش شانس ترین رئیس جمهور تاریخ کشورمان است؛ به این خاطر که علی رغم همه مشکلات، بزرگترین فرصت های اقتصادی، امروز در اختیار ایشان قرار گرفته است و کافی است که رئیس جمهور به همراه تیم اقتصادی اش دقت و تدبیر را به کار گیرند تا وضعیت اقتصادی کشور متحول گردد.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: با فرصت هایی که در کشور فراهم شده است می توانیم جهش های بزرگ اقتصادی داشته باشیم و در این راه تیم اقتصادی دولت بزرگترین نقش را ایفا می کند.

پورابراهیمی خاطر نشان کرد: از دکتر روحانی انتظار داریم از نیروهای معتدل و متخصص در پست های اجرایی کشور استفاده کند.

وی با اشاره به وضعیت استان کرمان گفت: سطح مدیران اقتصادی استان متناسب با وضعیت اقتصاد
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات