کارشناس مسائل مبارزه با تروریسم گفت: حادثه شب گذشته در تخلیه کامل باقیمانده اعضای گروهک تروریستی منافقین و بسته شدن درب های پادگان اشرف اولین و البته مهمترین مرحله از فروپاشی این تشکیلات تروریستی بود که سرانجام به وقوع پیوست.

به گزارش افکارنیوز ، علی قاسمیان کارشناس مسائل مبارزه با تروریسم مؤسسه راهبردی دیده بان در خصوص جزئیات تعطیلی پادگان اشرف و مرحله آخر انتقال منافقین از این پادگان گفت: طبق اطلاعات به دست آمده شب گذشته در ساعت ۲۲ به وقت محلی حدود ۴۰ نفر از اعضای باقیمانده سازمان تروریستی منافقین با چند دستگاه خودرو از این پادگان به مقصد کمپ لیبرتی محل استقرار موقت اعضای این گروهک در حاشیه بغداد خارج شده و به این ترتیب پادگان اشرف برای همیشه از دسترس این گروهک تروریستی دور شد.

وی افزود: تعطیلی پادگان اشرف به عنوان تنها مقر منافقین بعد از سقوط صدام در منطقه، مهمترین مرحله از فروپاشی کامل این سازمان تروریستی است.

این کارشناس مسائل مبارزه با تروریسم افزود: سرکردگان منافقین در نشست های خود همیشه شعار می دادند که کوه اگر بجنبد، اشرف زجا نجنبد! و همه امید خود را به این پادگان بسته بودند، ولی دیدیم که اشرف تعطیل شد ولی هیچ اتفاقی نیفتاد.

قاسمیان افزود: پادگان اشرف به دلیل ویژگی ها و امکاناتی که داشت امکان کنترل جبری اعضا را به سرکردگان این گروهک می داد و به همین دلیل رجوی اشرف را ناموس این گروهک نامیده بود که البته برای همیشه از دست رفت.

کارشناس موسسه راهبردی دیده بان در مسائل مبارزه با تروریسم در پاسخ به سوالی درخصوص علت اهمیت این حادثه و هم چنین دلایل به تعویق افتادن خروج منافقین از این پادگان گفت: بعد از انتقال اعضای منافقین به کمپ لیبرتی، در حدود ۱۰۰ نفر از نیروهای سازمان به بهانه فروش لوازم پادگان اشرف در این پادگان باقی مانده بودند.

وی ادامه داد: به دستور رجوی این ۱۰۰ نفر که تقریباً همه آنها از نیروهای رده بالای سازمان بودند ماموریت داشتند که به هر نحو ممکن پادگان اشرف را حفظ کنند و سرکردگان این گروهک نیز موازی با آن همه توان خود را بر بازگرداندن افراد از لیبرتی متمرکز کرده بودند.

قاسمیان افزود: بعد از انتقال اعضای منافقین به لیبرتی، هر روز شاهد فرار عده ای از نیروهای این گروهک بودیم و مسئله جدایی و درخواست اکثر نیروها برای جدایی، دیگر از کنترل سرکردگان خارج شده بود.

وی ادامه داد: همه امید سرکردگان منافقین بازگشت به پادگان اشرف بود و برای این هدف بر روی همه تحولات منطقه حساب باز کرده بودند.

کارشناس مسائل مبارزه با تروریسم گفت: اعضای منافقین حتی به ثانیه ها امید بسته بودند که شاید یک اتفاق در عراق، یا تحولی در منطقه مانند حمله آمریکا به سوریه شرایط را به گونه ای گل آلود کند که آنها بتوانند در سایه اتفاقات و ناامنی ها از زیر بار دستور دولت عراق برای ترک پادگان اشرف فرار کرده و راهی برای بازگشت به اشرف بیایند.

قاسمیان همچنین گفت: ردپای اعضای منافقین در انفجارات اخیر در عراق نیز از همین مسئله نشات می گیرد که آنها به دنبال ایجاد شرایطی ناامن در عراق بودند تا اخراج خود از اشرف و عراق را از لیست اولویت ها خارج کنند.

وی در پایان افزود: این اتفاق مبارک را به ملت عراق و خانواده شهدای ترور دو کشور ایران و عراق تبریک می گوییم و مطمئناً این اقدام صحیح و قاطع در اخراج تروریست ها می تواند گامی مثبت در جهت برقراری امنیتی پایدار برای آینده کشور عراق باشد.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات