جانشین فرمانده نیروی دریای ارتش تأکید کرد: تکنولوژی و سیستم دفاعی نیروی دریایی جمهوری اسلامی آنقدر پیشرفت کرده که خلیج فارس را مانند قسمتی از خاک خود می دانیم.

به گزارش افکارنیوز ، امیر دریادار غلامرضا خادم بی غم جانشین فرمانده نیروی دریای ارتش طی سخنانی با بیان اینکه برای نمره دادن به سیستمی مثل نیروی دریایی در ارتش، عوامل زیادی وجود دارد، گفت: چون در بحث دفاع نمی توانید این مقایسه ها را داشته باشید و دفاع مقوله بسیار وسیعی است که به یک نیروی خاصی منحصر نمی شود.

وی افزود: به عنوان مثال در جمهوری اسلامی ایران وقتی می گوییم استراتژی یا راهبرد ما دفاع همه جانبه است، برای رسیدن به آن نقطه باید تمام نیروها مانند یک زنجیره دفاعی با هم باشند. این نیروها شامل نیروی دریایی، نیروی زمینی، نیروی هوایی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که اگر هر کدام به نوبه خود کار خود را انجام دهند، می توان گفت که ما یک زنجیره دفاعی مستحکم و قوی داریم.

جانشین فرمانده نیروی دریای ارتش تصریح کرد: ما باید تجهیزات خود را برای رسیدن به یک دفاع مطلوب با توجه به نیازها و شناختی که از منطقه ودشمن داریم و همچنین با استناد به تجربیاتی که در زمان دفاع مقدس کسب کردیم، مهیا سازیم. روحیه ای که در نیروی انسانی، دولت و مردم ما وجود دارد سبب شده که ما با استفاده از تجهیزات مناسب به نحو احسن در نقاط مختلف از مملکت خود دفاع کنیم. جایگاه ما در منطقه به نوعی است که می توانیم از منافع خودمان به خوبی دفاع کنیم، به ویژه نیروی دریایی که با حضور در آب های بین المللی و دفاع از منافع جمهوری اسلامی ایران قدرت خود را به همگان ثابت کرده است.

" تکنولوژی و سیستم دفاعی نیروی دریایی جمهوری اسلامی آنقدر پیشرفت کرده که خلیج فارس را مانند قسمتی از خاک خود می دانیم، خلیج فارس دیگر مانند سابق نیست، یعنی اینکه ما بخواهیم از منافع خود در خلیج فارس استفاده کنیم نیاز به تکنولوژی بالا و تجهیزات خیلی پیچیده ای ندارد. با این حال تجهیزات بسیار خوبی در اختیار سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است و برادران ما در سپاه به نحو مطلوب و شایسته ای کار خود را در این زمینه انجام می دهند، نیروی دریایی هم تجهیزات بسیار خوبی در اختیار دارد که در حال حاضر با حضور در آب های جنوب شرق کشور، در ساحل و در آب های انحصاری و اقتصادی به نحو احسن مشغول انجام وظیفه هستند. "

دریادار بی غم ادامه داد: این نیرو حتی پا را فراتر گذاشته و از منافع خود در آب های آزاد بین المللی هم دفاع می کند و با حضور در فضای بین المللی، اقتدار جمهوری اسلامی را حفظ کرده و تکنولوژی دریایی و سطح بالای علمی کارکنان خود را به منصه ظهور رسانده است.

وی درخصوص ارتباط ارتش و سپاه نیز تأکید کرد: الحمدلله ارتباط بسیار خوبی بین ما برقرار است. ما در بحث های علمی و دفاعی با مراکز، دانشگاه و صنایع مختلف در ارتباط هستیم. نیروی دریایی ارتش و سپاه پاسدارن کاملا با هم هماهنگ هستند و در مقابل هر تهدیدی با هم یکی بوده و با دشمن مقابله می کنیم.

جانشین فرمانده نیروی دریای ارتش تصریح کرد: نیروی انسانی ما در ارتش حدی دارد از جوان تا مُسن، در تمامی ابعاد کار می کنیم، جوان ها جایگاه خود را دارند. دانش جوان پویا و به روز است، اما آنها باید کنار باتجربه ها و متخصصین خدمت کنند تا این که انتقال تجربه صورت بگیرد. یکی از اصول بسیار مهم نیروهای مسلح، به خصوص نیروی دریایی انتقال تجربه است، البته این انتقال تجربه نیاز به زمان دارد که انشالله جوانان جایگزین قدیمی ها شده و آنها نیز بازنشسته شوند.

دریادار بی غم درباره اینکه آیا کشتیرانی در آب های آزاد از امنیت لازم برخوردار است یا خیر، اظهار داشت: وظیفه ما همین است که امنیت را برای آنها برقرار کنیم، مگر ما در هشت سال دفاع مقدس چه کردیم؟ حتی یک بار هم به دشمن اجازه ندادیم که از آبراه تنگه هرمز و خطوط مواصلاتی خلیج فارس استفاده کند و در طول این هشت سال کشتی هایی به مقصد بنادر و پایانه های نفتی ما می آمدند، حتی بنادر و پایانه های نفتی ما نفت هم صادر می کردند و همگی در امنیت کامل کار می کردند.

وی افزود: هرگز در دوران دفاع مقدس یک لحظه هم صادرات نفت متوقف نشد در حالی کشور متخاصم درگیر چنین اتفاقی شد و سکوهای نفتی عراق در همان ۶۷ روز اول جنگ از بین رفت و آنها دیگر قادر به صادرات نفت نبودند. اگر کمک های استکبار جهانی و ایادی آنها نبود ما جنگ را خیلی زودتر تمام کرده بودیم. البته با این همه کمک بازهم راه به جایی نبردند.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات