سرپرست وزارت علوم با بیان اینکه در خصوص مواضع خود در حوادث سال ۸۸ با کسی صحبتی نداشته است، گفت: در اینباره پس از معرفی به مجلس صحبت می کنم.

به گزارش افکارنیوز ، جعفر توفیقی سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در حاشیه افتتاح نمایشگاه بین المللی آموزش و خدمات آموزشی در جمع خبرنگاران درباره سخنان سلیمی نمین که گفته بود توفیقی به توکلی نماینده مجلس گفته که در مورد فتنه اشتباه کرده ام، اظهار داشت: در این مورد با کسی صحبتی نکرده ام و پس از معرفی به مجلس در این زمینه صحبت می کنم.

وی همچنین در رابطه با اینکه عزل و نصب های صورت گرفته در وزارت علوم مشکلی در صورت عدم رأی اعتماد مجلس و معرفی شخص دیگری به عنوان وزیر ایجاد می کند یا خیر؟ گفت: کل عزل و نصب ها در این مدت ۴ مورد بوده که ۲ مورد در معاونت ها و ۲ مورد در دانشگاه ها انجام شده که این موارد نیز مورد استقبال بوده و مشکل ساز نیست.

سرپرست وزارت علوم درباره مشکل پیش آمده در دانشگاه امیرکبیر پیرامون شکایت یک دانشجو از رئیس دانشگاه مذکور و حکم صادره در مورد رهایی گفت: مشکل رئیس دانشگاه امیرکبیر برطرف شده و او همچنان رئیس دانشگاه است.

توفیقی اضافه کرد: مسأله ای با یک دانشجو رخ داده بود که دیوان عدالت اداری نیز برای آن رأی صادر کرد و طرفین به توافق رسیدند و در حال حاضر مشکلی نیست.

وی درباره اینکه پیش از این اعلام کرده بود چند تن از رؤسای دانشگاه ها استعفا داده اند، توضیح داد: در حال حاضر نامی از این رؤسا نمی برم و اگر تصمیم قطعی گرفتیم، در آن زمان اعلام می کنم.

توفیقی تصریح کرد: در مورد تغییر در معاونت فرهنگی و آموزشی وزارت علوم نیز مشغول رایزنی هستیم و هر زمان به نتیجه برسیم، اعلام می کنیم.

سرپرست وزارت علوم در پاسخ به این سؤال که آیا به دانشجوی ستاره دار اعتقادی دارد یا خیر؟ گفت: فارغ از این که عنوانی به این دانشجویان داده شود، همه تلاشمان را کرده ایم که هیچ دانشجویی به دلیل عقاید سیاسی و فعالیت دانشجویی در چارچوب ضوابط از تحصیل محروم نشود.

توفیقی افزود: امسال کسی در مقاطع ارشد و دکتری از تحصیل محروم نشده است و در مورد سال قبل نیز کمیته ای تشکیل داده ایم و اعتراضات را بررسی می کنیم.

وی اضافه کرد: بررسی ها در مرحله مقدماتی است و هنوز آماری از تعداد این دانشجویان نداریم ولی نهایت سعی را می کنیم تا مشکل برطرف شود.

سرپرست وزارت علوم در پایان در رابطه با صندلی های خالی موجود در دانشگاه ها گفت: صندلی های خالی قابل استفاده است و با شیوه های مختلف آموزشی توزیع دانشجویان در رشته های مختلف بهتر می شود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات