سفیر ایران در قرقیزستان گفت: حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امروز با روسای جمهور قرقیزستان، چین و افغانستان به طور جداگانه ملاقات خواهد کرد.

به گزارش افکارنیوز ، «علی نجفی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در قرقیزستان ضمن اعلام برنامه سفر آقای روحانی، از دیدار امروز وی با روسای جمهور افغانستان، قرقیزستان و چین خبر داد.

وی سفر روحانی به قرقیزستان را اولین سفر خارجی رئیس جمهور ایران اعلام کرد و گفت که شرکت در اجلاس سران سازمان همکاری شانگهای که روز جمعه، ۲۲ شهریور (۱۳ سپتامبر) برگزار می شود، هدف عمده این سفر است.

به گفته سفیر ایران دیدار با «الماسبیک آتامبایف» ، «حامد کرزی» ، «شی جینپینگ» ، مسائل مربوط به همکاری های دوجانبه و منطقه ای از موضوعات اصلی مورد بحث خواهد بود.

بنا به گفته منابع رسمی، رئیس جمهور ایران و مقامات عالی رتبه از دیگر کشورهای شرکت کننده نشست شانگهای در محل مجتمع دولت قرقیزستان در منطقه «الا آرچا» مستقر و اقامت خواهند داشت.

این در حالی است که بنابر اعلام دفتر ریاست جمهوری قرقیزستان، بررسی وضعیت افغانستان و چشم انداز آن در متن خروج نیروهای آمریکا و ناتو در سال ۲۰۱۴ از این کشور، بررسی بحث پذیرش اعضای جدید (ایران، پاکستان و هند) و بررسی وضعیت سوریه و تدوین استراتژی مشترک در رابطه با راه حل صلح آمیز بحران سوریه، بخشی از مهمترین محورهای نشست فردا خواهد بود.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات