یک تحلیلگر سیاسی اصلاح طلب گفت: کسانی که به الهه راستگو رای دادند از او می خواستند خیر مصالح اصلاح طلبان را در نظر بگیرد ولی او این کار را نکرد.

صادق زیباکلام درباره رویه اصلاح طلبان در برخورد با الهه راستگو نسبت به اقدام وی در رای دادن به قالیباف گفت: معتقدم کار الهه راستگو غیراخلاقی، غیراصولی و غیر دموکراتیک بود و در این بین گناه اصولگرایانی که از وی دفاع می کنند را از الهه راستگو بیشتر می دانم، کار آنها در حقیقت غیر اصولی تر و غیر اخلاقی تر از اقدام الهه راستگو است.

وی با اشاره به اینکه مسئله این نیست که خانم راستگو باید حزبی عمل می کرد یا به ندای وجدان خود گوش کرده و انتخاب شخصی می کرد، افزود: سئوال این است که الهه راستگو با اصلاح طلبان بیعت کرده و به همین خاطر دهها هزار نفر که وی را نمی شناختند به اعتبار وجود وی در لیست اصلاح طلبان به او رای دادند.

زیباکلام ادامه داد: خانم راستگو اگر می خواست فردی رفتار کند دو ماه پیش به اصلاح طلبان می گفت من نمی خواهم در لیست شما باشم و فقط به عنوان الهه راستگو وارد انتخابات می شوم، اگر در این صورت انتخاب می شد حق داشت به هر کسی که دوست دارد رای دهد ولی خانم راستگو با اصلاح طلبان بیعت کرده و اسم خود را در لیست آنها قرار داده بود.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: کسانی که شبانه روز از خانم راستگو دفاع می کنند پاسخ دهند که اگر وی در لیست اصلاح طلبان نبود در ۲۴ خرداد ۹۲ چقدر رای می آورد.

وی درباره اینکه راستگو ارجحیت بخشیدن بر منافع ملی نسبت به منافع حزبی را دلیل کار خود می داند، عنوان کرد: به نظر من این مسئله عذر بدتر از گناه است، خانم راستگو به جای اینکه از دهها هزار نفری که به وی رای دادند تا وارد شورا شود عذرخواهی کند می گوید من به ندای وجدانم پاسخ دادم، چون قالیباف را نسبت به هاشمی اصلح می دانستم حزبی رای ندادم.

زیباکلام ادامه داد: این حرف خانم راستگو توهین به دیگر اعضای اصلاح طلب شورای شهر است که به محسن هاشمی رای دادند چون او می گوید من بر اساس وجدانم رای دادم پس به نظر خانم راستگو بقیه اعضای شورا بی وجدان هستند.

این استاد دانشگاه با اشاره به اینکه الهه راستگو به عنوان نامزد اصلاح طلبان وارد شورا شده و وامدار کسانی است که به او رای دادند، گفت: کسانی که به وی رای دادند از او می خواستند خیر و صلاح اصلاح طلبان را در نظر می گرفت که در نظر نگرفته است.

وی در پاسخ به این که به اعتقاد شما بین منافع مردم و کار حزبی کدام یک را باید انتخاب کرد، گفت: اینها با هم تضاد ندارد. حزب، دشمن مردم نیست.

زیباکلام ادامه داد: دروغ الهه راستگو این است که می گوید اصلاح طلبان تصمیم گرفتند که به نفع مردم نبود، یعنی فقط اصولگرایان و خانم راستگو به فکر مردم هستند.

این استاد جامعه شناس تصریح کرد: خانم راستگو هر فلسفه و منطقی که دارد باید بداند فقط یک راه نجات دارد آن هم اینکه بگوید من خوب عمل نکرده ام و الا تمام توجیهات دیگر وی کار را خراب می کند.

زیباکلام با تاکید بر اینکه اصلاح طلبان کاملا رویه درستی را نسبت به راستگو پیش گرفته اند، گفت: این کار آنها نسبت به خروج راستگو از حزب کار و پس از آن مجمع زنان اصلاح طلب درست است برای اینکه انسان ها باید احساس مسئولیت کنند ولی خانم راستگو احساس مسئولیت نکرده است.

وی خاطر نشان کرد: اصلاح طلبان باید وی را از جمع خود کنار بگذارند، بهای این کار را پرداخته اند و بعد از این هم خواهند پرداخت.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات