افکارنیوز" فاصله حرف تا عمل" را بررسی می کند؛

حزب اسلامی کار در بیانه خود اعلام کرده خانم راستگو را نه به دلیل رای به قالیباف بلکه به دلیل نفاق و دورویی تشکیلاتی اخراج کرده اقدامی که طبیعتاً حق آن برای حزب محفوظ است.

گروه سیاسی – استاد بزرگوار, نقد مشفقانه, برادر عزیزمان, سرورگرامی و… این کلمات سراسر احترام خطاب به حبیب الله عسگراولادی نگاشته شده است. آن زمان که عسگر اولادی، یکی از اعضای قسم خورده حزب موتلفه نظری خلاف موضع حزب و جریان اصولگرا ابراز نمود.

خائن، دروغگو، انواع اتهامات، اخراج، تهدید خانواده، توهین، الفاظ رکیک، اخراج و… اینها هم تنها بخشی از برخورد جریان اصلاح طلب با نظر مخالف است.

به گزارش افکارنیوز ؛  در چند روزی که از رای گیری بر سر انتخاب شهردار پایتخت می گذرد جنجال رای الهه راستگو هنوز خاتمه نیافته است. اصلاح طلبان او را از هر جایی که می توانستند اخراج کردند حزب اسلامی کار و مجمع زنان اصلاح طلب تشکل هایی بودند که خانم راستگو از آن ها اخراج شده است همچنین به دلیل تهدیداتی که علیه او و دخترش انجام می شد حلقه حفاظتی نیز برای مواظبت از جان وی تشکیل شده است اما به راستی چرا اصلاح طلبان حتی یک صدای مخالف را درون خود تحمل نمی کنند؟

در میان گروه های سیاسی کشور اصلاح طلبان بیشتر از سایرین دم از آزادی بیان و حقوق شهروندی می زنند، درواقع سال ها است که مهم ترین حربه های تبلیغاتی این گروه سیاسی دفاع از چنین واژه هایی است. البته چنانکه گفته اند «خوش بود گر محک تجربه آید به میان» موضوع رای الهه راستگو به نامزد رقیب اصلاح طلبان نشان داد این گروه سیاسی تا چه اندازه در عمل پیگیر و مجری شعارهایی است که سر می دهد.

نمونه مشابه در میان اصولگرایان


هنگامی که حبیب الله عسگراولادی پیش از انتخابات ریاست جمهوری خردادماه سال جاری موسوی و کروبی را برادران خود نامید که انتظار می رفت این اظهارات مورد انتقاد شدید جریان اصولگرایی قرار بگیرد اما در کمال تعجب به جز چند نقد ملایم رسانه ای این موضوع که اتفاقاً در ادبیات اصولگرایی از حساسیت بالایی هم برخوردار بود موجب اعتراض و انتقاد گسترده علیه آقای عسگراولادی نشد.

نه حزب موتلفه او را اخراج کرد و نه هیچیک از گروه های اصولگرا بیانیه ای علیه اش صادر کردند. نه خودش و خانواده اش را تهدید کردند و نه انواع الفاظ رکیک و نسبتهای ناروا در شبکه های اجتماعی نثارش کردند.

علاوه بر این نه تنها مورد بی مهری  هیچکدام طیفهای اصولگرا قرار نگرفت بلکه با الفاظی سرشار از احترام در نامه نگاری ها عسگراولادی را خطاب کردند. حزب موتلفه هم که باید تنها حزب جمهوری اسلامی ایران به معنای واقعی دانست نه حرفی از اخراج زد و نه توهینی کرد.

البته این نخستین باری نبود که حبیب الله عسگراولادی مواضعی کاملاً متفاوت از غالب اصولگرایان می گرفت پیش از این نیز حمایت و شیفتگی وی نسبت به آیت الله هاشمی رفسنجانی موضوعی بود که می توانست دستمایه انتقادات فراوان از چهره شاخص حزب موتلفه شود.

در مجموع می توان گفت اگر الهه راستگو تنها یک رای برخلاف نظر اصلاح طلبان داد عسگراولادی تقریباً هرماه اصولگرایان را با اظهارات جدید خود شگفت زده می کرد.
اینک افکارعمومی جامعه به خوبی قضاوت خواهند کرد که کدامیک از دو گروه سیاسی به نظرات مخالف احترام می گذارند.

ادعای اصلاح طلبان


حزب اسلامی کار در بیانه خود اعلام کرده خانم راستگو را نه به دلیل رای به قالیباف بلکه به دلیل نفاق و دورویی تشکیلاتی اخراج کرده اقدامی که طبیعتاً حق آن برای حزب محفوظ است. این درحالی است که خانم راستگو همواره موضوع هم قسم شدن با اصلاح طلبان بر سر رای دادن به مهدی هاشمی را تکذیب کرده و مدعی است آنان قصد دارند فضای شورا را به سمت سیاسی کاری و اقدامات تشکیلاتی سوق دهند. برنامه هایی که خانم راستگو حق دارد به عنوان نماینده مردم با آن ها مخالف یوده و تا حد امکان از روز چنین وقایعی جلوگیری کند.

تشکیلات منسجم!


موضوع دیگری که در جریان اخراج خانم راستگو مطرح می شود تشکیلات منسجم اصلاح طلبان است. حزب اسلامی کار چنان وانمود کرده که گویی خانم راستگو مدت ها اعضای حزب را فریب داده و هویت اصلی خود را پنهان کرده است. دانشور عضو دیگر شورای شهر تهران نیز مدعی شده برادر خانم راستگو با شهرداری تهران حساب و کتاب های مالی و کاری فراوان داشته و همین موضوع انگیزه لازم را برای خیانت! وی به او داده است.

اینک این سوال مطرح می شود که آیا خانم دانشور پیش از این نیز از چنین معاملاتی خبر داشته و تنها برای مقاصذ تشکیلاتی از بیان حقایق خودداری کرده؟ و یا اینکه اطلاعاتی تا این اهمیت بلافاصله پس از روز رای گیری به دست ایشان رسیده است که باز باید در اینباره نیز به حزب اسلامی کار تبریک گفت که تا این حد در مورد اعضای خود با دقت و وسواس فراوان تساهل به خرج داده اند تا امروز مجبور شوند هزینه های چنین بی نظمی تشکیلاتی را نیز به گردن دیگران بیندازند. بی نظمی که البته پیش از این نیز همواره در حزب اسلامی کار منصوب به اصلاح طلبان مسبوق به سابقه بوده است.
در کانال تلگرام لرستان خبر عضو شوید

نظرات